Čeští tenisté se po 18 letech znovu radují z triumfu v Hopmanově poháru. Tomáš Berdych a Petra Kvitová splnili v tradiční exhibiční soutěži smíšených párů v Perthu roli favoritů a ve finále porazili Francii už po dvouhrách. Nejvýše nasazená dvojice prošla soutěží bez porážky. Wimbledonská vítězka Kvitová v úvodní finálové dvouhře porazila Marion Bartoliovou 7:5, 6:1 a následně Berdych zdolal Richarda Gasqueta 7:6 a 6:4. Za výhru český pár dostal velký pohár a každý z tenistů míček posetý diamanty. Šestadvacetiletý Berdych s o pět let mladší Kvitovou navázali na titul Petra Kordy a Jany Novotné z roku 1994. Československý tým Miloslav Mečíř, Helena Suková triumfoval v premiérovém ročníku na přelomu let 1988 a 1989.

V předposlední osmé etapě Tour de Ski doběhl Lukáš Bauer dvanáctý a v celkovém pořadí se díky nasbíraným bonifikacím na sprinterských prémiích posunul na páté místo. Martin Jakš byl v závodu na 20 km klasicky s hromadným startem ve Val di Fiemme čtrnáctý. V klasické desítce žen, kterou vyhrála obhájkyně vítězství Justyna Kowalczyková z Polska, bodovala na 27. místě Eva Nývltová.

Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil ve sprintu Světového poháru na 10 km v německém Oberhofu deváté místo. Před 22 tisíci diváků vyhrál domácí reprezentant Arnd Peiffer před Francouzem Simonem Fourcadem a Rusem Jevgenijem Usťugovem.

České tenistky Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká vyhrály v Aucklandu titul ve čtyřhře. Vítězky loňského Roland Garros ve finále porazily německo-italskou dvojici Julia Görgesová, Flavia Pennettaová 6:7, 6:2, 10:7. Hlaváčková s Hradeckou na Novém Zélandu získaly svůj šestý společný deblový titul. Šestadvacetiletá Hradecká rozšířila sbírku úspěchů na okruhu WTA na dvanáct triumfů ve čtyřhře, pětadvacetiletá Hlaváčková jich má na kontě o tři méně.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na vícebojařském mistrovství Evropy v Budapešti závod na 1500 metrů a dostala se do čela průběžného pořadí. Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru je tak na nejlepší cestě potřetí za sebou a celkově počtvrté v kariéře kontinentální šampionát vyhrát. "Samozřejmě, že jsem spokojená. Myslím si ale, že trošku rozhodl vítr, protože nevím, jestli je možné dát Ireen (Wüstové) tři vteřiny v hale. Mně se ale zase nepovedla kvůli tomu pětistovka," řekla Sáblíková novinářům. "Jelo se mi perfektně, ani mě nebolely nohy, což jsem nechápala," uvedla.

Fotbalista Tomáš Řepka se dohodl s vedením Českých Budějovic na podmínkách svého působení v Dynamu. Pokud návrh smlouvy schválí také hráčův agent Pavel Paska, měl by bývalý sparťanský kapitán v úterý na jihu Čech podepsat kontrakt. ČTK to řekl tiskový mluvčí Dynama Aleš Strouha.

V šestnáctičlenné nominaci české házenkářské reprezentace na mistrovství Evropy v Srbsku jsou všechny opory včetně nejlepšího hráče světa za rok 2010 Filipa Jíchy. Svěřenci trenéra Martina Liptáka budou na šampionátu usilovat také o šanci probojovat se na olympijské hry v Londýně. Do turnaje vstoupí v neděli 15. ledna utkáním s Německem, ve skupině B se střetnou ještě se Švédskem a Makedonií.

Obří slalom ve švýcarském Adelbodenu vyhrál Rakušan Marcel Hirscher a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Český sjezdař Kryštof Krýzl obsadil 21. místo, Ondřej Bank nedokončil druhé kolo.