Cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar vybojoval druhé místo v závodě Světového poháru v Heusdenu-Zolderu. Na belgickém okruhu podlehl ve strhujícím finiši domácímu jezdci Kevinu Pauwelsovi, který slavil třetí triumf v sezoně a vrátil se do čela celkové klasifikace. Třetí skončil další Belgičan Sven Nijs, Radomír Šimůnek dojel desátý.

Fotbalisté Slavie obhájili vítězství na vánočním turnaji internacionálů v Edenu. Vršovický klub porazil v dramatickém finále tradičního halového "štěpánského" klání tým Nike složený hlavně z bývalých sparťanů 3:2 a devátým triumfem z celkových sedmnácti ročníků potvrdil pozici historicky nejúspěšnějšího celku turnaje.

Dvě kola se odehrají mezi Vánoci a Silvestrem v hokejové extralize. Po svátcích se fanoušci mohou vypravit na šest zápasů 34. kola ve středu a v přímém přenosu nabídne program ČT4 duel pražské Slavie s Kladnem, který začne v 18:10. Zápas Vítkovic s Brnem se kvůli startu Ostravanů na Spenglerově poháru v Davosu bude dohrávat až v úterý 10. ledna. Ve čtvrtek načne 35. dějství duel Kladna s Litvínovem před kamerami programu Nova Sport. V pátek je na programu pět utkání, protože zápas Vítkovic v Českých Budějovicích byl odložen na úterý 24. ledna. V duelu mezi Třincem a Plzní, zařazeném do vysílání ČT4, bude vhozeno úvodní buly v 18:10.

Hned ve svém úvodním vystoupení na mistrovství světa hokejistů do 20 let mohou čeští junioři udělat velký krok k naplnění základního cíle, jímž je záchrana mezi elitou. V druhý hrací den šampionátu je čeká Dánsko, outsider skupiny B, v níž se svěřenci kouče Miroslava Přerosta postaví v Edmontonu následně ještě domácímu favoritovi Kanadě, USA a Finsku.

Český hokejista Michal Řepík se po dvou zápasech vrátil z Floridy zpět na farmu do San Antonia do nižší AHL. Brzy třiadvacetiletý útočník po pozvánce do prvního týmu nastoupil ve čtvrtek v Ottawě, kde při porážce 3:4 v prodloužení skóroval, a pak také o den později při debaklu na ledě Bostonu 0:8. Řepík celkem v této sezoně nastoupil za Floridu v sedmi duelech a má na kontě jeden gól.

Česká cyklokrosařka Pavla Havlíková obsadila desáté místo v závodě Světového poháru v Heusdenu-Zolderu. V blátě na belgické trati dominovaly nizozemské reprezentantky, které kompletně obsadily stupně vítězů. Zvítězila mistryně světa Marianne Vosová před Daphny van den Brandovou a Sanne van Paassenovou. Havlíková za vítězkou zaostala o dvě minuty a šest sekund a v pátém závodě seriálu se potřetí vešla do elitní desítky. V průběžném pořadí se posunula na osmé místo před krajanku Kateřinu Nash, která po medailových umístěních v České republice další závody SP vynechala.

Český žokej Filip Minařík má na dosah německý jezdecký titul. V předposledním dostihovém dnu roku se k němu přiblížil na pískové dráze v Neussu vítězným hattrickem, po němž má na kontě na německých tratích už 81 triumfů a náskok čtyř vítězství v čele rovinového šampionátu. Minařík v minulých třech letech vždy skončil v Německu celkově druhý za Panamcem Eduardem Pedrozou. V aktuálním hodnocení je za Minaříkem druhý Němec Alexander Pietsch (77), třetí je Pedroza (73).