Český skikrosař Tomáš Kraus vyhrál malé finále a obsadil páté místo v úvodním závodu Světového poháru v italském Innichenu. Vyhrál Kanaďan Brady Leman před Rusem Jegorem Korotkovem a dalším kanadským lyžařem Davidem Duncanem. Kraus po devátém místě v kvalifikaci obsadil v úvodní vyřazovací jízdě druhé místo, stejně jako ve čtvrtfinále, v němž vyřadil i favorita Christophera Delboska z Kanady. Také v semifinále celou jízdu jel na druhém místě, ale v závěrečné zatáčce po posledním skoku se dostal do lehké kolize s Francouzem Sylvainem Miaillierem a lehce vyjel z trati. Postup do finále byl ztracený.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka se úspěšně vrátil po vážném pádu z minulého týdne v Harrachově a v dnešním závodu Světového poháru v Engelbergu obsadil sedmé místo. Vyhrál Nor Anders Bardal a po triumfu v Zakopaném v lednu 2008 si připsal druhé vítězství v kariéře. Dařilo se i dalším českým skokanům. Vedle Koudelky, který předvedl výkony dlouhé 127,5 a 126,5 metru, bodovali také ostatní tři reprezentanti v hlavní soutěži. Lukáš Hlava byl patnáctý, Jan Matura dvacátý a Jakub Janda obsadil osmadvacáté místo. Sám Koudelka měl rovněž velkou radost z umístění, ale věděl, že měl velké rezervy.

Mistrem republiky v bleskovém šachu se stal poprvé třiadvacetiletý Viktor Láznička. Na turnaji v Praze využil absence šestinásobného mistra a české jedničky Davida Navary. Mezi ženami zvítězila rovněž poprvé Tereza Olšarová. Láznička vyhrál základní třináctikolovou část s jedinou porážkou v posledním kole, kdy už měl postup jistý. Že mu rychlé tempo nedělá problémy, ukázal i v play off a ve finále porazil Tomáše Poláka. Bronz získal překvapivě Alexej Kislinsky, který byl podle ratingu až sedmička.

Bývalý hokejový reprezentant a vítěz Stanley Cupu Jaroslav Pouzar staví v Českých Budějovicích nový zimní stadion, který by měl především sloužit mládežnickým týmům. Náklady na vybudování stavby, která by měla být dokončena na podzim 2012, činí zhruba 150 milionů korun, řekl ČTK partner a manažer projektu Václav Švec ze společnosti Beta 1 Development. Pouzar uvedl, že stavba se financuje částečně z vlastních zdrojů, dále z úvěru a podporou od jiných subjektů.