Slovenské nemocnice se po dohodě vlády a odborů o ukončení protestu zdravotníků chystají na návrat asi 1200 lékařů. Řada nemocnic už doktorům připravila nové pracovní smlouvy, dokumenty ale nejprve hodlají prozkoumat odbory. Šéf lékařského odborového sdružení Marian Kollár nevyloučil, že nástup doktorů do práce by se kvůli údajně komplikované administrativě mohl odložit až na druhou polovinu příštího týdne. Zároveň znovu ostře kritizoval vyslání téměř tří desítek českých vojenských lékařů, kteří od soboty slovenským nemocnicím pomáhají zajistit alespoň akutní péči o pacienty. Ačkoliv premiérka Iveta Radičová a šéf lékařských odborů podepsali memorandum o navýšení platů a splnění dalších požadavků lékařů už v noci na sobotu, doktoři se k pacientům ještě nevrátili. Odbory chtějí nejprve prozkoumat nové pracovní smlouvy, aby žádný lékař například nenastoupil do práce s platem nižším, než měl před podáním výpovědi. Zatímco Kollár ještě v sobotu odhadl, že doktoři s novými smlouvami nastoupí do nemocnic v pondělí nebo úterý, připustil posunutí termínu o několik dnů. Ministr zdravotnictví Ivan Uhliarik ale tvrdí, že všechny technické záležitosti potřebné pro návrat doktorů jsou vyřešeny. Pomoc českých vojenských lékařů ve slovenských nemocnicích Kollár v televizi Markíza přirovnal k příchodu okupačních vojsk v srpnu 1968. "Po roce 1968 tu máme zase stav, že na Slovensko přišla cizí vojska, to není normální," prohlásil Kollár. Dodal, že rozhodnutí vlády o vyhlášení nouzového stavu, díky kterému nejvíce ohrožené nemocnice mohly povolat lékaře do služby, zřejmě skončí u ústavního soudu. Nouzový stav podle něho nebyl vyhlášen v souladu s ústavou.

Český reprezentační brankář Jaroslav Drobný pomohl v německé lize Hamburku čistým kontem a přihrávkou na vítězný gól k výhře 2:0 nad Norimberkem. Hostující útočník Tomáš Pekhart se neprosadil a jeho tým klesl v tabulce za svého soupeře.

Český biatlonista Jaroslav Soukup se poprvé v kariéře dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Ve stíhacím závodu ve švédském Östersundu doběhl třetí, když ve finiši prohrál souboj s Norem Emilem Heglem Svendsenem. Suverénně zvítězil Francouz Martin Fourcade. Michal Šlesingr byl dvanáctý.

Fotbalisté Viktorie Žižkov podlehli v posledním letošním utkání Příbrami 1:2. Ani ve druhém zápase pod novým koučem Romanem Nádvorníkem nedokázali bodovat a po šesté porážce za sebou stráví zimu na posledním místě ligové tabulky. O branky hostů se postarali zkušený Pleško a Koukal z pokutového kopu, v domácím dresu v závěru už pouze snížil Lafrance.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela na Světovém poháru v Heerenveenu na kilometru čtvrtá a opět vylepšila své osobní maximum. Od medaile ji dělily pouze čtyři setiny, o které zaostala za třetí Ruskou Jekatěrinou Šichovovou. Na vítěznou Kanaďanku Christine Nesbittovou, která triumfovala na této trati i potřetí v sezoně, ztratila Erbanová 88 setin.

Obtížný los mají čeští basketbalisté pro kvalifikaci o mistrovství Evropy 2013. Ve skupině F si zahrají proti vicemistům světa Turkům a Itálii, které mohou posílit hvězdy z NBA, a dále proti Portugalsku a Bělorusku. Ze šesti skupin postoupí na šampionát ve Slovinsku první dva celky plus čtyři nejlepší týmy na třetích místech. Kvalifikace se bude hrát systémem doma venku od 15. srpna do 11. září příštího roku.

Rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná skončila na Světovém poháru v japonské Nagoji čtvrtá na kilometru a dosáhla nejlepšího výsledku v seriálu po téměř třech letech. Naposledy se umístila těsně pod stupni vítězů v únoru 2009 v Drážďanech na 500 metrů. Ve finále čelila Novotná asijské přesile a nestačila na tři Číňanky.

Mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar dojel na Světovém poháru ve španělském Igorre pátý a podruhé za sebou se nedostal na stupně vítězů. Vyhrál vedoucí muž seriálu Belgičan Kevin Pauwels se suverénním náskokem 45 sekund na krajana Svena Nijse. Štybar ztratil na vítěze minutu a 26 sekund. Sedmý skončil Radomír Šimůnek.