Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští fotbalisté vstoupí do evropského šampionátu v příštím roce 8. června proti Rusku, o čtyři dny později budou hrát s Řeckem a skupinu A zakončí 16. června proti domácímu Polsku. Rozhodl o tom páteční los v Kyjevě, který byl podle prvních reakcí českému týmu příznivě nakloněn. Trenér Michal Bílek i hráči mají radost z toho, že budou všechny tři zápasy hrát ve Vratislavi, která je ze všech osmi stadionů pro české fanoušky nejblíže.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na Světovém poháru v Heerenveenu závod na 5000 m a na dlouhých tratích zůstává v této sezoně neporažena. V přímém souboji porazila druhou Němku Němku Claudii Pechsteinovou suverénně o čtyři sekundy.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v Heerenveenu šesté místo v závodě na 500 metrů a vyrovnala svůj dosud nejlepší výsledek v seriálu. Na nejkratší sprinterské trati je to její vůbec nejlepší umístění, dosud byla maximálně devátá před týdnem v Astaně. V kazašské metropoli pak byla šestá na kilometru. Na nizozemském oválu Erbanová po čtrnáctém místě z pátku zajela svůj nejlepší čas v sezoně.

Miroslav Dvořák jako jediný z českých sdruženářů bodoval v závodu Světového poháru v severské kombinaci. V Lillehammeru obsadil osmnácté místo a postaral se o nejlepší český výsledek v sezoně. Poprvé v kariéře vyhrál závod SP Nor Haavard Klemetsen.