Zprávy | Z archivu rubriky


Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na Světovém poháru v Heerenveenu závod na 5000 m a na dlouhých tratích zůstává v této sezoně neporažena. V přímém souboji porazila druhou Němku Němku Claudii Pechsteinovou suverénně o čtyři sekundy.

Dva čeští biatlonisté se prosadili do elitní desítky v dnešním sprintu Světového poháru ve švédském Östersundu. V závodu na deset kilometrů doběhl Ondřej Soukup sedmý a hned za ním skončil Michal Šlesingr, jenž byl druhý v úvodním vytrvalostním závodu sezony. Z vítězství se radoval domácí Carl Johan Bergman.

Nejlepší střelec české hokejové historie Milan Nový bude v příštím roce uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Legendární útočník a dvojnásobný mistr světa se ve vybrané společnosti ocitne jako dvaadvacátý Čech.

Druhá tenistka světa Petra Kvitová se hned v prvním týdnu nové sezony střetne se světovou jedničkou Dánkou Caroline Wozniackou. Na vzájemný duel dojde ve skupině Hopmanova poháru, kde nepůjde o body do žebříčku WTA. V australském Petthu budou Kvitová s Tomášem Berdychem jedničkami turnaje smíšených dvojic a před Dánskem se střetnou s reprezentanty Bulharska a USA.

Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje potrestala nepodmíněním trestem na jedno utkání vítkovického obránce Marka Malíka za vulgární urážku hlavního rozhodčího Martina Homoly. ČTK o tom informoval předseda disciplinární komise Karel Holý.

Vedení extraligového Zlína uspělo se stížností na výkony hlavních rozhodčích v zápasech 26. a 27. kola proti Slavii respektive Brnu. Komise rozhodčích hokejového svazu v reakci na stížnost zástupců PSG uznala, že hlavní sudí René Hradil s Romanem Polákem respektive Pavel Mikula s Robinem Šírem ve zmíněných duelech chybovali. Stížnost se týkala čtyř problematických momentů po nepotrestaných faulech soupeře na zlínské hokejisty. Rozhodčí budou za pochybení potrestáni, forma trestu však zveřejněna nebude.

Družstvo fanoušků Bohemians (DFB) a prvoligový fotbalový klub Bohemians 1905 požadují, aby se na základě soudního rozhodnutí druholigový celek Bohemians Praha okamžitě přejmenoval, jinak podniknou právní kroky. Bohemians 1905 zároveň plánují, že od nové sezony začnou využívat jak současné logo, tak také historické logo, které dosud užívají Bohemians Praha.