Zprávy | Z archivu rubriky


Přešťastné se jako světové šampionky vrátily české tenistky domů po víkendovém triumfu v moskevském finále Fed Cupu nad Ruskem. Jejich radost nekalil ani fakt, že pohár musel zatím zůstat v Rusku. Slavnostně vystaven by pohár měl v Češku být 16. prosince v Prostějově v rámci plánované exhibice mezi wimbledonskou vítězkou Kvitovou a Lucií Šafářovou. Kvitová, Šafářová, Květa Peschkeová a Lucie Hradecká s kapitánem Pálou měli alespoň malé repliky, které každému zůstanou. Tenistky nestíhaly počítat gratulace, které dostávaly na své mobilní telefony. Všechny shodně těšilo, že strhly národ a připoutaly diváky k televizím.

Druhá deblistka světa Květa Peschkeová oznámila po triumfu českých tenistek ve finále Fed Cupu v Moskvě, že po třinácti letech ukončila kariéru v týmové soutěži. O odchodu z reprezentace přemýšlela už před zápasem a definitivně se rozhodla poté, co získala s Lucií Hradeckou v neděli vítězný bod. "Jednou si musíte říci, že je konec, a skončit na vrcholu je dvakrát tak krásnější," řekla šestatřicetiletá Peschkeová České televizi na slavnostním banketu po finále. Opustit fedcupový výběr je prý těžké. "Protože to je skvělý tým, který máme dlouhé roky, ale skončit na vrcholu je to skvělá třešnička. Je mi to líto, ale někdy se člověk musí rozhodnout," řekla Peschkeová, která po příští sezoně ukončí i kariéru na okruhu WTA.

Český tenista Radek Štěpánek vypadl na turnaji série Masters v Paříži v prvním kole. S Florianem Mayerem z Německa prohrál za hodinu a dvacet minut 5:7 a 3:6. Dvaatřicetiletý Štěpánek, který v roce 2004 postoupil v Paříži až do finále, se s Mayerem utkal potřetí v sezoně. Svého soupeře pro druhé kolo zná i Tomáš Berdych. Sedmý hráč světa se utká se Španělem Fernandem Verdaskem, který porazil Chorvata Marina Čiliče 3:6, 6:2 a 6:3.

Čeští fotbalisté se prvního společného tréninku na páteční barážové utkání s Černou Horou zúčastnili téměř v kompletním složení i s Milanem Barošem, kterého trápí lýtkový sval. Většinu tréninku vynechal jen stoper Roman Hubník, který individuálně rehabilitoval uvnitř strahovského stadionu. Přípravy se nezúčastnili jen Jan Rezek a Petr Čech, kteří se k týmu připojí později. Největší starosti dělá týmovému lékaři především stav brankáře Čecha, který si v sobotním utkání s Blackburnem zlomil nos a nyní si nechává vyrobit speciální obličejovou masku, která by zraněné místo měla ochránit.