Zprávy | Z archivu rubriky


Krasobruslař Michal Březina vyhrál Americkou brusli a poprvé triumfoval v závodu Grand Prix. Ve volné jízdě udržel průběžné vedení z pátečního krátkého programu, druhého Belgičana Kevina van der Perrena porazil o 3,52 bodu. Třetí skončil vicemistr světa Japonec Takahiko Kozuka. Michal Březina zvládl v Ontariu výborně a čistě krátký program, v němž se přiblížil osobnímu rekordu a vedl před Kozukou o více než osm bodů. Ani ve volné jízdě sice čtvrtý muž z posledních dvou mistrovství světa nezařadil plánovaný čtverný skok a při trojitém lutzu - posledním trojitém skoku v programu - upadl, i tak ale vedoucí pozici udržel a na prahu sezony prokázal výbornou formu. V seriálu Grand Prix, v němž loni jednadvacetiletý brněnský rodák vinou zranění nestartoval, se dostal na stupně vítězů podruhé v kariéře. Před dvěma lety na NHK Trophy v Naganu skončil třetí. Prvenstvím na Americké brusli napodobil Tomáše Vernera, který vyhrál loni v listopadu v Moskvě.

Tenistky Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová získaly v Lucemburku čtvrtý letošní společný titul ve čtyřhře. Ve finále porazily 7:5, 6:3 krajanku Lucii Hradeckou a Rusku Jekatěrinu Makarovovou. Nejvýše nasazené Benešová a Záhlavová-Strýcová, které na rozdíl od Hradecké nebyly nominovány na fedcupové finále v Moskvě, už letos triumfovaly v Sydney, Monterrey a Barceloně. Záhlavová-Strýcová navíc získala titul v Hertogenboschi s další českou hráčkou Klárou Zakopalovou. Benešová má na kontě 13 vyhraných turnajů v deblu, její tradiční spoluhráčka o dva víc.

Česká reprezentantka Kateřina Nash vyhrála závod Světového poháru v cyklokrosu v Táboře a připsala si druhý triumf v elitním seriálu v kariéře. Ve druhém dílu sezony zvítězila před Nizozemkami Daphny Van Den Brandovou a Sanne Van Paassenovou. Další česká závodnice Pavla Havlíková dojela se ztrátou 57 vteřin pátá. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar dojel v Táboře druhý a vylepšil o jednu příčku svůj výsledek z úvodního podniku v Plzni. S velkým náskokem vyhrál Belgičan Kevin Pauwels. Za Štybarem skončil na třetím místě další belgický jezdec Klaas Vantornout.

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Malajsie v kategorii do 125 ccm osmou pozici, což je jeho třetí nejlepší výsledek v sezoně po dvou sedmých místech z Jerezu a Brna. Vyhrál Španěl Maverick Viňales. Titul mistra světa si v Sepangu mohl zajistit vítězův krajan Nicolás Terol, ale v posledním kole udělal chybu, kvůli níž málem spadl, a skončil až pátý. I tak má ale španělský jezdec na aprilii šampionát dobře rozehraný - do závěrečné Grand Prix Valencie 6. listopadu půjde s náskokem 20 bodů před Francouzem Johannem Zarkem na derbi, jenž byl v Sepangu třetí.

Světová jednička Dánka Caroline Wozniacká, Ruska Věra Zvonarevová a Polka Agnieszka Radwaňská budou soupeřkami české tenistky Petry Kvitové v Červené skupině na Turnaji mistryň, který začne v Istanbulu v úterý. Rozhodl o tom dnešní los, který ženská organizace WTA zveřejnila na síti Twitter.