Česká tenistka Petra Kvitová otočila na turnaji v Linci semifinálové utkání proti Srbce Jeleně Jankovičové a po vítězství 4:6, 6:4 a 6:3 si zahraje o pátý letošní titul. Ve finále v neděli vyzve Slovenku Dominiku Cibulkovou, která vyřadila českou dvojku Lucii Šafářovou 6:1 a 6:4.

Tenistka Petra Cetkovská prohrála ve čtvrtfinále v Ósace s Číňankou Čeng Ťie 6:0, 5:7 a 3:6. Česká hráčka byla turnajovou čtyřkou a v případě jejího úspěchu se v semifinále mohly sejít všechny čtyři nejvýše nasazené tenistky.

Fotbalisté Ostravy se po dlouhých třinácti zápasech dočkali prvoligové výhry, když na domácí půdě zdolali Hradec Králové 1:0. Dvacet minut před koncem rozhodl přesnou hlavičkou Vomáčka a minimálně do neděle poslal Baník na třinácté místo v tabulce. Radost z výhry však domácím zkalilo zranění Marka Jankulovského, kterého při návratu do Baníku po osmi minutách odnesli na nosítkách.

Dokonalý obrat se povedl fotbalistům Bohemians Praha v dnešním druholigovém utkání doma na Střížkově. V derby s béčkem Sparty prohrávali už 0:2, ještě do poločasu však stihli vyrovnat a v 89. minutě vstřelili zásluhou Michala Škody vítěznou branku, která je současně vynesla na druhé místo v tabulce.

Český fotbalista Martin Fenin z německé druholigové Chotěbuzi leží s vážným zraněním hlavy v tamní nemocnici. Podle prvních zpráv má na mozku krevní sraženinu. Zatím není jasné, jak si čtyřiadvacetiletý útočník zranění přivodil.

Debut českého hokejisty Martina Havláta v dresu San Jose, kam byl v červenci vyměněn z Minnesoty za Danyho Heatlyho, se opět odložil. Třicetiletý útočník se zotavuje z operace levého ramena, a i když už s týmem NHL trénuje, nechce návrat po zranění uspěchat. Proto raději vynechal i druhý ligový zápas Sharks, kteří bez něho nakonec podlehli v Anaheimu 0:1.

Dva čeští triatlonisté se na závodu Světového poháru v Koreji dostali do elitní desítky. Radka Vodičková doběhla v Tongjongu šestá, Jan Čelůstka byl devátý. Zvítězili Rus Dmitrij Poljanskij a Jessica Harrisonová z Francie.

Oba čeští motocyklisté odstartují do nedělní Velké ceny Austrálie na Phillip Islandu z páté řady. Jakub Kornfeil byl v kvalifikaci třídy do 125 ccm třináctý, Karel Abraham skončil v MotoGP patnáctý. Jednadvacetiletý Abraham, který po pádu a otřesu mozku z Grand Prix Aragonie vynechal minulý závod MS v Japonsku, zopakoval na australském okruhu umístění z pátečních tréninků. Předčil Španěla Toniho Elíase a Australana Damiana Cudlina, startujícího na divokou kartu. Na dalšího domácího jezdce Caseyho Stonera, nejrychlejšího muže kvalifikace, ztratil 2,079 sekundy. Kornfeilovi vyšly v Austrálii lépe tréninky. V kvalifikaci upadl i on a vůči pátku si o dvě místa pohoršil. Osmnáctiletý jezdec zaostal o 1,498 sekundy za vítězným Francouzem Johannem Zarcem.

Pátý ročník závěrečného závodu sezóny dračích lodí pod názvem Tragicky dlouhé tratě se konal na Vltavě v pražské Malé Chuchli. V letošním ročníku závodu se utkalo na vzdálenost 4500 metrů a sprint na kratší vzdálenost 450 metrů fun více než 30 týmů. Kromě posádek z ČR závodily i posádky z Německa, Maďarska, Slovenska, Ukrajiny a Turecka. Pádlování na dračích lodích si mohli vyzkoušet i diváci v takzvané posádce příchozích.