Česká tenistka Petra Kvitová si nezahraje o titul na turnaji v Tokiu. Wimbledonská vítězka v semifinále nevyužila v první sadě duelu s Věrou Zvonarevovou tři setboly a zápas prohrála 6:7 a 0:6. Jednadvacetiletá Kvitová mohla v případě postupu do finále poskočit v žebříčku na čtvrté místo a titulem by si zajistila dokonce třetí příčku na světě. Přesto díky účasti v semifinále bude v pondělí poprvé v kariéře pátá a má jistý Turnaj mistryň.

Hokejisté pražské Sparty prohráli v přípravném utkání s New York Rangers 0:2. Branky týmu zámořské NHL v jeho úvodním vystoupení na evropském turné zaznamenali v průběhu druhé třetiny Arťom Anisimov a Ruslan Fedotěnko, čisté konto vychytal Martin Biron.

Basketbalová vicemistryně světa Ivana Večeřová pozměnila rozhodnutí ukončit kariéru a v letošní sezoně ještě bude hrát za Frisco Brno. Dvaatřicetiletá bývalá reprezentační opora nastoupí už tuto sobotu v dresu úřadujícího vicemistra ve šlágru 4. ligového kola proti obhájkyním titulu z USK Praha.

Český reprezentant Robert Bilík porazil v prvním kole mistrovství světa v boxu v Baku Slováka Michala Babiaka r.s.c. v 1. kole. Souboj zástupců bývalých federálních partnerů ve váhové kategorii do 69 kg zastavili rozhodčí v čase 2:48 minuty. Naopak Dominik Musil odboxoval na MS jen jeden zápas, v nejtěžší kategorii nad 91 kg byl diskvalifikován.

Patnáct koní figuruje ve startovní listině 121. ročníku Velké pardubické České pojišťovny. Na trať slavného překážkový dostihu, který se poběží 9. října, vyrazí jen koně v českém tréninku, mezi kterými nechybí král uplynulých dvou ročníku Tiumen a jeho žokej, sedminásobný vítěz Josef Váňa. Ve srovnání s loňským ročníkem závodu na 6900 metrů s dotací 4,5 milionu korun je ve startovní listině o pět koní méně.