Čeští tenisté si udrží příslušnost ve Světové skupině Davisova poháru i pro příští sezonu. V sobotní čtyřhře v souboji s Rumuny Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem porazili v Bukurešti Horiu Tecaua a Mariuse Copila 3:6, 6:3, 6:0 a 6:2, a získali tak rozhodující třetí bod. Češi vedou nad Rumunskem 3:0 na zápasy a závěrečné nedělní dvouhry už na jejich vítězství nic nezmění.

Český souboj o postup do semifinále na tenisovém turnaji v kanadském Québeku vyhrála Barbora Záhlavová-Strýcová. Proti Andree Hlaváčkové, rovněž plzeňské rodačce a vítězce čtyřhry na letošním grandslamovém Roland Garros, splnila roli favoritky a zvítězila ve dvou setech 6:3, 7:5.

Tenistka Eva Birnerová nedotáhla cestu turnajem v Taškentu do vítězného konce. Češka ve svém prvním finále dvouhry na okruhu WTA dnes prohrála s nejvýše nasazenou Ksenií Pěrvakovou z Ruska 3:6 a 1:6.

Fotbalisté Slavie remizovali v předehrávce 7. ligového kola v pražském derby s Duklou bez branek a prodloužili sérii bez vítězství na čtyři zápasy. Po pátečním výsledku hrozí odvolání trenérovi červenobílých Michalu Petroušovi, jehož pozice je od nedělní porážky 0:4 v Jablonci v ohrožení. Nováček z Julisky ani ve třetím utkání sezony na hřišti soupeře nedal gól, ale tentokrát to stačilo k premiérovému venkovnímu bodu.

Stoper Sparty a její bývalý kapitán Tomáš Řepka by mohl zamířit do Příbrami. O možném angažmá by měl sedmatřicetiletý fotbalista jednat s příbramskými zástupci dnes v poledne. Deníkům MfDnes a Právu to potvrdil šéf Příbrami Jaroslav Starka. Řepka, který má na kontě 46 startů za reprezentaci, působí ve Spartě od ledna 2006, kdy přišel z West Hamu United. Bělem letní pauzy ale ztratil své výsadní postavení v pražském týmu a začaly se množit spekulace o jeho možném odchodu. Neúspěšně se o něj zajímaly Jablonec i nováček první ligy pražská Dukla.

Útok na svůj patnáctý titul v 19. ročníku ohlásili před víkendovým startem extraligy florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice, kteří mají za cíl i obhájit triumf v domácím poháru a také uspět na říjnovém Poháru mistrů v Mladé Boleslavi. V domácí soutěži, kde se místo finálové série bude hrát nově jediné superfinále, může ale Tatran čekat tuhý boj s Vítkovicemi, Chodovem, FBC Ostrava nebo Mladou Boleslaví, které mají také myšlenky na nejvyšší umístění.

Český útočník Kamil Kreps se zapsal dvakrát mezi střelce Astany v utkání KHL s Omskem, který si však z kazašské metropole odvezl vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. Gólem k výhře týmu českého trenéra Rostislava Čady pomohl nejlepší střelec minulé sezony Roman Červenka.

Baseballisté Techniky Brno porazili v úvodním utkání kvalifikace o postup do Evropského poháru chorvatskou Nadu Split 4:2. O svém vítězství rozhodli Brňané hned v úvodu zápasu, po třech směnách už vedli 4:0 a soupeři umožnili korigovat výsledek až v závěrečném inningu.

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v trénincích na Velkou cenu Aragonie v kategorii do 125 ccm třináctý čas. Karel Abraham byl v třídě MotoGP patnáctý.

Skifařka Miroslava Knapková a osmiveslice rozšířily počet českých finálových posádek na mistrovství Evropy ve veslování, které se koná v Plovdivu. Už v pátek do bojů o medaile postoupily ženský dvojskif, párová čtyřka a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah mužů. Čeští veslaři tak mohou v neděli získat pět medailí. Úřadující světová šampionka Knapková, která je hlavní favoritkou ženského skifu, své semifinále bezpečně vyhrála. Druhou Julii Levinovovou z Ruska porazila o více než pět sekund. Z prvního místa, ale z oprav, do finále postoupila i osma ve složení Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Koloc, Jakub Podrazil, Jan Pilc, David Szabó, Kornel Altman, Jiří Srna a kormidelník Martin Šuma. Zbývající dvě české posádky, Milan Viktora, Petr Čabla a Markéta Pazderková, Klára Janáková na dvojskifu lehkých vah, se představí v B-finále.

Česká golfistka Klára Spilková si na turnaji v resortu La Quinta na jihošpanělském pobřeží zahraje také během finálového víkendu. Po čtvrtečním slabším výkonu obešla v pátek hřiště v paru 72 a těsně zůstala nad hranicí cutu, který se zastavil na výsledku +5. Podobně na tom je i Slovenka Zuzana Kamasová, která si naopak proti pátku výrazně pohoršila.

Anglický golfista Roger Chapman zvládl skvěle úvodní kolo seniorského turnaje Casa Serena Open na Roztěži a díky 64 ranám, sedmi pod par hřiště, se usadil v čele. Z českých profesionálů je Jiří Seifert na děleném 52. místě s 72 údery, zatímco Jan Juhaniak se za 74 dělí o 62. místo.