Výškař Jaroslav Bába skončil na mistrovství světa v Tegu čtvrtý. Ve finále zdolal 232 centimetrů, 235 na rozdíl od dvou soupeřů už ne. Na pokusy byl lepší i Trevor Barry z Baham, který získal bronz. Zlato vybojoval Američan Jesse Williams a druhý byl Rus Alexej Dmitrik.

Zuzana Hejnová obsadila na mistrovství světa v Tegu sedmé místo ve finále běhu na 400 metrů překážek. Zvítězila Američanka Lashinda Demusová.

Oštěpařka Barbora Špotáková má v rukou úspěch nebo krach české výpravy na atletickém mistrovství světa v korejském Tegu. Světová rekordmanka nastoupí v pátek od 12:10 SELČ k finálovému závodu, který je poslední reálnou českou nadějí na medaili. Ve hře v pátek budou také další čeští atleti. Lucie Škrobáková nastoupí do rozběhu na 100 metrů překážek ve 3:20 SELČ, talentovaný sprinter Pavel Maslák poběží rozběh na 200 metrů a o postup bude bojovat i štafeta žen na 4x400 metrů.

Skotskou fotbalovou reprezentaci nepronásledují žádné zdravotní problémy a trenér Craig Levein má pro sobotní utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Českou republikou k dispozici všechny hráče, o které měl zájem. Uvedl to Leveinův asistent Peter Houston, který varoval před podceňováním kvalit českého týmu i přes nedávnou porážku v Norsku. Podle něj Levein nyní především řeší, koho postaví do středu obrany. Českému týmu bude naopak chybět gólman Petr Čech.

V utkání 3. kola fotbalového Ondrášovka Cupu vyhrál Převýšov nad pražskou Slavií 3:0. Slavia se tak stala po Příbrami a Bohemians 1905 třetím prvoligovým týmem, který v poháru skončil. Karviná porazila Opavu 4:1, Frýdek-Místek prohrál s 1. FC Slováckem 0:2, Mikulovice s Teplicemi 0:4, Ovčáry s Viktorií Žižkov 0:2, Tasovice s Duklou Praha 0:4 a utkání Zbrojovka Brno Mladá Boleslav skončilo 1:3.

Česká osmiveslice obsadila v B-finále mistrovství světa na jezeře Bled třetí místo a nepostoupila na olympijské hry v Londýně. Svěřenci trenéra Petra Blechy obsadili ve Slovinsku celkově deváté místo, na vrcholnou akci příštího roku se v jejich disciplíně kvalifikovalo sedm lodí. Na olympiádu se zatím nepodařilo postoupit ani dvojskifu David Jirka, Petr Vitásek a čtyřce bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, kteří se dnes představili v semifinále a nedokázali postoupit do finále.

V nejsilnější sestavě budou čeští tenisté bojovat o udržení mezi elitou v Davisově poháru. Kapitán Jaroslav Navrátil na barážový duel proti Rumunsku nominoval Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka, Jana Hájka a premiérově Lukáše Rosola. Hrát se bude po US Open 16. až 18. září na antuce v Bukurešti. Český tým poslala do boje o záchranu porážka v únorovém prvním kole v Ostravě, kde domácí prohráli 2:3 s Kazachstánem. Za 30 let sestoupil český tým pouze jednou.