Zprávy | Z archivu rubriky


Fotbalisté Plzně si jako třetí český tým v historii zahrají v základní skupině Ligy mistrů. Čeští šampioni do ní postoupili poté, co vyřadili FC Kodaň, kterou v odvetě v pražském Edenu porazili 2:1. Před týdnem v Dánsku svěřenci kouče Pavla Vrby zvítězili dokonce 3:1. Kodaň sice vedla po brance Bolaňose, ale šestým zásahem v letošních předkolech vyrovnal ve druhém poločase Bakoš a v nastaveném čase zajistil Viktorii výhru Ďuriš. Západočeši mají jistotu, že si na podzim v nejlepší klubové soutěži zahrají dalších šest zápasů a jen za účast mezi elitou inkasují asi 226 milionů korun. Jména tří soupeřů se dozví ve čtvrtek při losování v Monaku.

Fotbalisté pražské Sparty musejí v dnešní odvetě 4. předkola Evropské ligy dotáhnout dvougólové manko s rumunským týmem FC Vaslui, nebo se s pohárovou soutěží nečekaně rozloučí. Letenští věří, že porážku 0:2 z venkovního zápasu smažou a navážou na vydařený vstup do sezony.

Majitel Baumitu Jablonec Miroslav Pelta bude kandidovat na předsedu Fotbalové asociace České republiky. Rozhodl se prý na základě podpory dvou nejslavnějších českých klubů Sparty a Slavie. Miroslav Pelta kandidaturu potvrdil v rozhovoru pro ČTK. Uzávěrka přihlášek je dnes. Oficiálně se zatím do boje o post uvolněný Ivanem Haškem přihlásili Dagmar Damková a Jindřich Rajchl.

V Praze se dnes uskutečnilo mistrovství světa v nepříliš obvyklé hře v kostky. Hra zvaná balut je dánskou národní tradicí a soutěže se zúčastnili pouze Dánové, kteří žijí za hranicemi své země. Na šampionátu soutěžilo asi 260 Dánů; rozděleni byli do 49 týmů podle zemí, kde žijí. Na pražském Staroměstském náměstí měly týmy sraz dnes dopoledne a odtud se vydaly na pochod do Obecního domu, kde se soutěž v balutu odehrála. Hráči byli oblečeni do týmových uniforem a doprovázel je vojenský pochodový orchestr.