Zprávy | Z archivu rubriky


Český fotbal může dosáhnout na druhý titul z evropských šampionátů. Na historický úspěch reprezentace do 21 let z roku 2002 může navázat výběr hráčů do 19 let, který nastoupí ve finále v Rumunsku proti favoritům ze Španělska. Svěřenci Jaroslava Hřebíka na rumunském mistrovství Evropy vyhráli všechny zápasy a už v devíti soutěžních utkáních v řadě nenašli přemožitele. Ve finále na ně však čeká nejsilnější možný soupeř. Španělsko v posledních letech vládne fotbalovému světu ve všech věkových kategoriích včetně devatenáctek.

Jednadvacet českých atletů bude reprezentovat na mistrovství světa, které se v korejském Tegu koná od 27. srpna do 4. září. V týmu jsou i největší medailové naděje oštěpařka Barbora Špotáková nebo překážkářka Zuzana Hejnová, ale také sprinter Pavel Maslák, který dostal jako jediný divokou kartu. Nominaci dnes schválil Český atletický svaz.

Motokrosař Petr Bartoš vyhrál v neděli v Olštýně obě rozjížďky pátého pokračování mistrovství Evropy kategorie Open a ujal se vedení v šampionátu. Jezdec týmu Orion Litomyšl-RS Petrol vyhrál na KTM už třetí závod po sobě, poprvé v sezoně se mu ale podařilo naplno bodovat. V elitní desítce se v Olštýně umístili ještě David Čadek (5.) a Jindřich Hrabica (8.).

Tenistka Petra Kvitová zůstává měsíc po triumfu ve Wimbledonu ve světovém žebříčku na sedmém místě. Zatímco si dávala od hraní pauzu a nabírala kondici v Tatrách, její postavení v pořadí WTA se nezměnilo. Česká jednička mezi muži Tomáš Berdych klesl o jednu příčku na devátou, v čele zůstali Srb Novak Djokovič a Dánka Caroline Wozniacká. V první padesátce má český tenis stále šest hráček, v mužské stovce jsou ještě Radek Štěpánek (54. místo) a Lukáš Rosol (69.).

Junioři Jan Kraus a František Sisr vybojovali stříbrnou medaili v bodovacím závodu dvojic na mistrovství Evropy v Portugalsku. Postarali se tak o jedinou českou medaili, která přišla až v závěrečný den šampionátu. Dlouho sahal po cenném kovu i Jan Kadúch v omniu jezdců do 23 let, jenže v závěrečné disciplíně kilometru skončil až jedenáctý a celkově spadl na šesté místo. Těsně za medailí skončil ve scratchi dráhařů do 23 let Jakub Filip, o místo hůře pátí dojeli ve stejné disciplíně Sisr a juniorka Martina Mikulášková.