Zprávy | Z archivu rubriky


Rekordní česká olympijská výprava ve Vancouveru bude mít nakonec 93 sportovců. Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek ve čtvrtek schválil dodatečnou nominaci pěti lyžařů, které Česko doplnilo do týmu na základě rozšíření kvót od mezinárodní federace FIS. V doprovodu bude nově 95 osob, takže český olympijský tým čítá celkem 188 lidí. Šanci dostane i akrobatická skokanka Martina Konopová. Třiadvacetiletá lyžařka splnila olympijská kritéria desátým místem na Světovém poháru v Mont Gabrielu v lednu 2009, ale naposledy závodila loni v únoru. Po neshodách s rakouským trenérem Christijanem Rijavce byla podmínečně vyřazena z národního týmu a do listopadu skákala jen do vody.

Hokejový brankář Dominik Hašek má v pátek 45. narozeniny, žádná velká oslava jej ale nečeká. Podle dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru, který se loni v létě vrátil k aktivní kariéře, na to není v sezoně čas. Místo večírku absolvuje hrdina olympijských her v Naganu v pátek s Pardubicemi zápas proti Plzni.

Po víkendovém mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře skončí u české reprezentace trenér Petr Klouček, který národní tým vedl třináct let. "Je to definitivní rozhodnutí. Nic na tom nezmění ani třeba sebevětší úspěchy před domácím diváky," řekl ČTK třiapadesátiletý Klouček. Rozhodl se již před začátkem sezony. V roli reprezentačního kouče se radoval ze zisku dvaceti medailí a věří, že toto číslo bude po víkendu ještě vyšší.

Čeští házenkáři na závěr svého vystoupení na mistrovství Evropy remizovali v Innsbrucku 26:26 s Německem a ve čtvrtfinálové skupině skončí nejhůře pátí.