Zprávy | Z archivu rubriky


Cyklokrosař Zdeněk Štybar se může stát v neděli prvním českým jezdcem, který vyhraje Světový pohár. Čtyřiadvacetiletý vicemistr světa a čtyřnásobný domácí šampion bude hájit průběžné vedení v nizozemském Hoogerheide, kde devítidílný seriál vyvrcholí. Štybar se do čela klasifikace dostal před týdnem po vítězství v Roubaix. Před Belgičanem Nielsem Albertem má náskok 14 bodů a může si dovolit s ním za určitých podmínek i prohrát.

Fotbalová Sparta začala oficiálně vyjednávat o přestupu stopera Ericha Brabce z Ankary. Bývalý slávistický kapitán dostane podle informací od FIFA výjimku a bude moci nastoupit za třetí klub v sezoně. Fotbalista dostal svolení vyjednávat o přestupu i od tureckého zaměstnavatele. Sparta bude pravděpodobně požadovat, aby Brabec odjel s týmem už na herní soustředění ve Španělsku, na které odletí sparťané za týden. Pokud k přestupu dojde, podaří se Letenským nahradit nedávný odchod Romana Hubníka do Herthy Berlín.

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko si po čtyřleté závodní pauze dojel pro šestý evropský titul v kariéře. Ve volných jízdách potvrdil vedoucí postavení po krátkém programu a v celkovém součtu porazil o bezmála sedmnáct bodů dalšího navrátilce Stéphana Lambiela ze Švýcarska. Za obhájcem titulu Brianem Joubertem skončil na čtvrtém místě český reprezentant Michal Březina. Ten jasně předčil svého zkušenějšího krajana Tomáše Vernera, jemuž patřila desátá příčka.

Český skokan na lyžích Jakub Janda obsadil na SP v Zakopaném 11. místo a vyrovnal své maximum v sezoně. Vyhrál Rakušan Gregor Schlierenzauer.

Český lyžař Petr Záhrobský nedosáhl na body v superobřím slalomu Světového poháru v Kitzbühelu. Zvítězil švýcarský veterán Didier Cuche.

Rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná spadla v semifinále na 1500 metrů, úvodního dílu mistrovství Evropy ve víceboji v Drážďanech