Český cyklokrosař Zdeněk Štybar téměř po měsíci opět okusil radost z vítězství. V belgickém Tervurenu vyhrál závod první kategorie před domácími jezdci Svenem Nijsem a Kevinem Pauwelsem. V dobrém světle se před blížícím se světovým šampionátem předvedl i další český reprezentant Petr Dlask, který dojel sedmý.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila páté místo ve slalomu Světového poháru v Záhřebu. Po výhře v Aspenu dosáhla druhého nejlepšího výsledku v olympijské sezoně. Z vítězství se radovala Francouzka Sandrine Aubertová, za kterou zaostala Záhrobská v součtu dvou jízd o 1,23 sekundy. Záhrobská se posunula i na třetí místo klasifikace SP v této disciplíně.

Sdruženář Pavel Churavý obsadil i ve druhém závodě Světového poháru v Oberhofu šesté místo. Český reprezentant se dokonce několik desítek minut radoval z páté příčky, což by pro něj znamenalo nejlepší výsledek v této olympijské sezoně. Jury ale uznala protest německé výpravy proti diskvalifikaci německého soupeře Erika Frenzela, který proběhl cílem sekundu před Churavým, ale byl původně vyřazen z výsledků kvůli "ulitému" startu. Závod vyhrál přesvědčivě Američan Johnny Spillane. Za vítězem Churavý zaostal o 44 sekund. Miroslav Dvořák obsadil 15. místo a bodoval i 19. Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek do běžecké části nenastoupil.

Čeští skokané na lyžích zůstali ve třetím závodu Turné čtyř můstků bez bodů. Do druhého kola v Innsbrucku se nedostali Jakub Janda ani Jakub Hlava, který byl prvním nepostupujícím. Svěřenci trenéra Davida Jiroutka tak poprvé na Tour vyšli bodově naprázdno. Z kvalifikace do závodu nepošli Martin Cikl a Roman Koudelka, jenž pro druhou polovinu Turné nahradil Jana Maturu.

Dostatečně široká trať s dostatkem sněhu, který má všude stejnou kvalitu, čeká běžce na lyžích při pražské zastávce Tour de Ski. V české metropoli je sprint volnou technikou na pořadu v pondělí 4. ledna na Strahově pod názvem Ski Sprint Praha. "Trať profilově i šířkou odpovídá tradičním Světovým pohárům. Není to městská show, ale standardní trať," řekl sportovní ředitel běžeckého úseku Čestmír Skrbek na nedělní tiskové konferenci.

Čtyřkolkář Martin Plechatý útočil v druhé etapě Rallye Dakar na medailové umístění a nakonec jej po 294 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušce dělilo od třetího místa jen deset sekund. V celkovém pořadí se ale jezdec se svojí Yamahou na bronzovou pozici posunul, protože dva ze sobotních medailistů včetně obhájce loňského prvenství Josefa Macháčka nabrali velkou ztrátu.

Nejlepší česká tenistka Iveta Benešová zahájila novou sezonu prohrou. Na turnaji v Brisbane vypadla v úvodním kole jako nasazená osmička s Němkou Andreou Petkovicovou po setech 7:6, 2:6 a 1:6. Další kolo si naopak zahraje Barbora Záhlavová-Strýcová. Ta vyřadila Bělorusku Olgu Govorcovovou ve dvou setech 6:4 a 6:1. Soupeřkou Záhlavové-Strýcové bude sedmá nasazená Melinda Czinková z Maďarska. Na její raketě zůstala další česká hráčka Lucie Hradecká, která prohrála 4:6, 6:3 a 3:6. Duel prvního kola čeká v pondělí také na Lucii Šafářovou, v mužské části turnaje se představí i daviscupoví reprezentanti Tomáš Berdych a Radek Štěpánek.

Kladenští fotbalisté jako jeden z prvních prvoligových klubů už zahájili přípravu na jarní sezonu. Na srazu se hlásili a o místo v hráčském kádru se budou ucházet i ze zahraničí se vracející Marcel Lička, ex-žižkovský Jan Novotný, David Zoubek z Bohemians Praha a také patnáctiletý juniorský reprezentant Patrik Svoboda. Všichni už také odjeli s týmem na kondiční soustředění do Krkonoš na Smejkalovu Boudu.

Házenkářky Veselí nad Moravou získaly poprvé Český pohár. Ve finálovém utkání v pražském Edenu porazily 30:23 domácí Slavii, která skončila v pohárové soutěži potřetí za sebou druhá. V semifinále přitom Slavia vyřadila Olomouc, která jí v předchozích dvou ročnících připravila finálové porážky. Hráčky Veselí si cestou do finále poradily podle očekávání s Pískem, v rozhodujícím zápase ale favoritkami nebyly.