České florbalistky prohrály v semifinále mistrovství světa ve švédském Västeras s favorizovaným Švýcarskem 1:5 a budou hrát v sobotu o bronz. Češky dosáhly už postupem mezi nejlepší čtyřku historického úspěchu.

Český fotbalista Tomáš Rosický se podle všeho nemusí navzdory zdravotním problémům bát o svou budoucnost v Arsenalu. Trenér londýnského týmu Arséne Wenger na oficiálním klubovém webu potvrdil, že devětadvacetiletému záložníkovi nabídne novou smlouvu. Věří totiž, se Tomáš Rosický po zranění vrátí do své obvyklé formy.

Výkonný výbor fotbalové federace UEFA potvrdil, že zápasy mistrovství Evropy v roce 2012 budou na ukrajinské straně hostit Doněck, Lvov, Charkov a Kyjev, kde se odehraje finále. Oznámila to ukrajinská premiérka Julija Tymošenková. Konečná volba pořadatelských měst byla z května přeložena až na prosinec kvůli ekonomickým problémům na Ukrajině.

Daviscupový tým se stal díky postupu do finále soutěže o salátovou mísu vítězem ankety Zlatý kanár 2009, ceny pro nejlepšího českého tenistu. Poprvé v sedmnáctileté historii ankety získal trofej kolektiv a nikoli jednotlivec. Cenu tenistům při pátečním vyhlášení v Přerově předal prezident republiky Václav Klaus. Hráčem roku je vítěz dvou turnajů ATP a tahoun daviscupového družstva Radek Štěpánek, mezi ženami vyhrála Lucie Šafářová.

Další tři české rekordy vylepšili čeští plavci na mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Petra Klosová zaplavala v Istanbulu nové maximum na 100 metrů polohově a jako poslední proklouzla do semifinále. Postup slaví také Martin Verner a Michal Rubáček na kraulařské stovce, vylepšení národního maxima naopak k postupu z rozplaveb nestačilo na padesátce znakaři Tomáši Fučíkovi.

Český cyklista Tomáš Bábek vybojoval čtvrté místo ve čtvrtečním závodě na jeden kilometr s pevným startem na Světovém poháru dráhařů v kolumbijském Cali. Zaostal při tom jen o necelou půlsekundu za českým rekordem, který drží Alois Kaňkovský. Dvakrát na body do hodnocení seriálu dosáhl Milan Kadlec. Ve stíhačce na 4 km obsadil šesté místo, v bodovacím závodu byl devátý.