Zprávy | Z archivu rubriky


Vedení teplického fotbalového klubu zatím nepožádalo o odklad víkendového ligového utkání s Viktorií Plzeň. Ve středu odpoledne jednalo se zástupci svazu o zdravotním stavu svého chřipkou postiženého mužstva. Situace se však může změnit podle toho, jak dopadnou testy dalších ohrožených teplických hráčů. Pokud ve čtvrtek přinesou špatné výsledky, Severočeši se prý na svaz obrátí s další žádostí o odložení.

Český šachista Viktor Láznička se postaral o největší překvapení Světového poháru v ruském Chanty-Mansijsku. V druhém kole vyřadil jednoho z favoritů, čtvrtého nasazeného Rusa Alexandra Morozeviče. Desátého hráče světového žebříčku porazil dokonce v obou partiích. David Navara uhrál s Američanem Alexandrem Shabalovem v první partii černými remízu.

Česko-slovenský pár František Čermák a Michal Mertiňák na tenisovém Turnaji mistrů poprvé vyhrál. V Londýně porazil kanadsko-srbské obhájce Daniela Nestora a Nenada Zimonjiče 6:3 a 6:4. Dvojice si o postup ve čtvrtek zahraje s polskou dvojicí Mariusz Fyrstenberg, Marius Matkowski.

Basketbalisté Nymburka zažili smolný vstup do Evropského poháru. Na půdě italského Lauretana Biella soupeři podlehli 77:78.

Dvě druhá místa vytěžili čeští koně z účasti na dostizích v Grossetu. Ty byly posledním velkým překážkovým mítinkem v Itálii v letošním roce. V dostihu přes proutěné překážky o 46.000 eur doběhl na druhé pozici Gilmour, jehož vedl Josef Váňa mladší. Pětiletý svěřenec Václava Luky zaostal o pouhé tři čtvrtě délky za vítězným domácím Ramonem. V cross country na 4500 metrů o 46.000 eur obsadil druhé místo i Josef Bartoš v sedle svěřence Josefa Váni staršího Lutin des Bordes. O šest a půl délky zvítězil domácí outsider Manacerace.