Novým trenérem české fotbalové reprezentace byl zvolen Michal Bílek, který byl dosud asistentem prozatímního koučem Ivana Haška. Na jmenování Bílka se v úterý jednomyslně shodl výkonný výbor ČMFS. Po jednání to řekl předseda svazu Hašek. Bílkovými asistenty budou jablonecký kouč František Komňacký a Luděk Klusáček, který spolupracoval už s Haškem. Čtyřiačtyřicetiletý hlavní trenér uzavřel smlouvu do mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině. Nový realizační tým povede národní mužstvo poprvé na turnaji v Dubaji, kterého se reprezentace po neúspěchu v kvalifikaci mistrovství světa zúčastní od 15. do 18. listopadu. Přípravné zápasy čekají české fotbalisty až do příštího podzimu, kdy odstartuje kvalifikace mistrovství Evropy.

Čtyřiadvacetiletý belgický cyklokrosař Niels Albert si nedělním vítězstvím ve druhém závodu seriálu Světového poháru v Plzni upevnil své vedení ve světovém žebříčku. Na druhém místě na něj ztrácí o rok starší český reprezentant Zdeněk Štybar 135 bodů, třetí je další Belgičan Klaas Vantornout. Z českých jezdců se z 66. místa vyhoupl na 21. pozici Radomír Šimůnek, naopak výrazně si pohoršil Kamil Ausbuher, jež klesl z deváté pozice na 19. místo. V elitní dvacítce jsou ještě na 12. místě Petr Dlask a osmnáctý Martin Zlámalík. V pořadí národů přenechala Česká republika vedení Belgii, na niž nyní ztrácí 303 bodů, ale za touto dvojicí je propastná ztráta, třetí USA zaostávají za ČR o 539 bodů. Mezi ženami vede nadále Američanka Katherine Comptonová, česká závodnice Pavla Havlíková je na pátém místě.

Extrémního závodu horských kol Crocodile Trophy v Austrálii se poprvé účastní i česká bikerka. Vstříc 2160 kilometrů v mimořádně náročných podmínkách vyrazila Eva Hašková, která v úvodní etapě obsadila čtvrté místo. Mezi muži byl třetí Tomáš Kozák. Ve startovním poli chybí obhájce prvenství Ondřej Fojtík.