Zprávy | Z archivu rubriky


Trenér fotbalové reprezentace Ivan Hašek dodatečně povolal na dva nadcházející kvalifikační zápasy s Polskem a Severním Irskem útočníka Michala Papadopulose z nizozemského Heerenveenu. ČTK to řekl mluvčí reprezentace Petr Svěcený, podle kterého se fotbalista připojil k mužstvu před tréninkem v Kunicích. Hašek už na pondělním srazu národního týmu avizoval, že ještě jednoho či dva hráče povolá, čekal jen na výkony případných adeptů v pondělním derby Slavia - Sparta. Nakonec se ale rozhodl pro dalšího legionáře Papadopulose, který má na kontě pouze jeden reprezentační start. Dosud nastoupil jen v závěru loňského přípravného duelu v Anglii. Papadopulos tak bude následovat svého klubového spoluhráče Michala Švece, jenž se premiérově na reprezentačním srazu objevil už v pondělí.

Fotbalisté Sparty Praha oplatili Slavii loňskou domácí porážku a v 270. pražském derby na jejím hřišti vyhráli 1:0. Dohrávku 10. kola první ligy rozhodl útočník Bony Wilfried, naopak tlačící Slavia několik velmi dobrých šancí nevyužila. Sparta se tak dočkala první výhry na hřišti soupeře v této sezoně. Naopak Slavia poprvé doma prohrála.

Český tenista Tomáš Berdych postoupil v roli obhájce loňského vítězství na turnaji v Tokiu bez větších problémů do druhého kola. Pátý nasazený hráč na úvod porazil 6:2 a 6:4 domácího Go Soedu, jenž se coby 176. tenista žebříčku dostal do hlavní soutěže díky volné kartě od pořadatelů.

Dějištěm sprinterského závodu volnou technikou v rámci Tour de Ski v běhu na lyžích bude Strahov. Lokalitu mezi Spartakiádním stadionem a Stadionem Evžena Rošického vybral Svaz lyžařů České republiky (SLČR) a volbu místa konání posvětili také zástupci Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Organizátorem nebude společnost Kentaura, která závod pořádala pod názvem Pražská lyže v uplynulých dvou letech, nýbrž společnost CS Ski, dceřiná firma SLČR. Závod se tak v pondělí 4. ledna pojede jako Ski Sprint Praha 2010. SLČR odebral pořádání Kentauře letos v létě.