Českou fotbalovou reprezentaci povede ve zbytku kvalifikace mistrovství světa předseda svazu Ivan Hašek, kterému budou v rolích asistentů pomáhat Michal Bílek a Luděk Klusáček, koučem gólmanů se stal znovu Jan Stejskal. Poradcem týmu bude Karel Brückner. Hašek to oznámil po jednání výkonného výboru ČMFS.

Českomoravský fotbalový svaz bude kandidovat na pořádání mistrovství světa ve futsalu v roce 2012. Na úterním jednání to schválil výkonný výbor svazu, který také rozhodl o přeložení kvalifikačního utkání se San Marinem z Brna do Uherského Hradiště. O novém složení odborných komisí se bude rozhodovat na příštím zasedání výboru, které se uskuteční 21. července.

Česká oštěpařka Barbora Špotáková skončila druhá na mítinku ve švýcarském Lausanne. Olympijská vítězka a světová rekordmanka hodila 64,38 metru a prohrála se sedmatřicetiletou Němkou Steffi Neriusovou. Ta ve své poslední sezoně v kariéře vyhrála díky jejímu letos nejdelšímu hodu 65,37 metru. Třetí místo obsadila další německá oštěpařka a vedoucí žena letošních světových tabulek Christina Obergföllová za hod dlouhý 62,31 metru.

Český jezdec Roman Kreuziger přijel do cíle třetí etapy Tour de France z Marseille do La Grande-Motte v hlavním poli o 41 sekund za skupinou uprchlíků a v průběžném pořadí klesl ze sedmého místa na dvanáctou příčku. V čele průběžného pořadí zůstal vítěz sobotní časovky Fabian Cancellara ze Švýcarska.

Pro české tenistky skončil turnaj v Budapešti hned v prvním kole. Klára Zakopalová prohrála s třetí nasazenou Rakušankou Sybille Bammerovou hladce 2:6 a 3:6. Nedařilo se ani Lucii Šafářové, která podlehla osmnáctileté Chorvatce Petře Martičové 6:7 a 0:6.

Dvacetiletá tenistka Nicole Vaidišová klesla po nezdaru v prvním kole wimbledonské dvouhry v žebříčku WTA až na 143. místo. Bývalá světová sedmička, která se po londýnském grandslamu propadla o 76 pozic, je nyní až osmou českou hráčkou. Nejlepší je na 31. příčce Iveta Benešová.

Vedení Detroitu věří, že se dohodne na nové smlouvě s českým hokejovým útočníkem Jiřím Hudlerem bez jednání před arbitrážním soudem. Pětadvacetiletému hráči skončil po sezoně kontrakt a v závěru minulého týdne se rozhodl obrátit na nezávislý soud, který mu podle jeho mínění určí vyšší plat, než jaký mu nabízejí zástupci Red Wings. Generální manažer Ken Holland však věří, že k arbitráži nedojde.