Osmiveslice pražské Dukly ovládla potřicáté za sebou Primátorky. V doplňkových závodech skifařů v neděli v rámci 96. ročníku nejslavnějšího českého klání na Vltavě uspěli Ondřej Synek a Miroslava Knapková.

Osmnáctiletý Lukáš Krpálek vyhrál poprvé v kariéře turnaj Světového poháru judistů. V neděli v Bukurešti ovládl nejlepší český judista r. 2008 kategorii do 100 kilogramů a navázal na sobotní triumf Pavla Petřikova z nejlehčí šedesátky. Juniorský mistr světa i Evropy z loňského roku Krpálek v Bukurešti postupně zdolal Brazilce Leandra Goncalvese, Ukrajince Vitalije Poljanského a Itala Alberta Borina. Ve finále pak díky dvěma wazari porazil i předloňského mistra Evropy Daniela Hadfiho z Maďarska.

Fotbalisté Ústí nad Labem pokazili Bohemians 1905 oslavy postupu do nejvyšší soutěže, když v posledním kole druhé ligy v Praze vyhráli 1:0. Naopak druhý postupující Čáslav po vítězství nad Třincem udržel jarní domácí neporazitelnost. To poslední celek tabulky Fulnek nezískal na jaře ani bod, s druhou ligou se rozloučil domácí prohrou 0:2 s Jihlavou.

České házenkářky porazily v prvním ze dvou přípravných zápasů v Brně Turecko 25:21. Odveta je na programu v pondělí opět v moravské metropoli. Pro tým Jiřího Tkadlece je dvojzápas součástí přípravy na kvalifikaci mistrovství Evropy 2010, kterou družstvo rozehraje na podzim a v níž budou soupeřkami Švédsko, Maďarsko a Ázerbájdžán.

České basketbalistky vstoupily do mistrovství Evropy v Lotyšsku porážkou 59:66 se Španělkami. Ty jsou považovány za jedny z hlavních favoritek turnaje. Výběr trenéra Milana Veverky čekají v dalších dnech klíčové zápasy se Slovenskem a Ukrajinou, ve kterých půjde o postup do další fáze šampionátu.

Lukáš Měchura skončil třetí v závodě Světového poháru ve fourcrossu v britském Fort Williamu. Jednadvacetiletý český cyklista předčil dvojnásobného mistra světa Michala Prokopa, který po semifinálovém vyřazení obsadil páté místo. Z kvalifikace přitom Měchura postoupil až čtrnáctým časem. Závod žen vyhrála Američanka Jill Kintnerová. Loňská vicemistryně světa Jana Horáková obsadila šesté místo.

Přemysl Kubala a Petr Beneš skončili na turnaji Evropského okruhu v plážovém volejbalu v rakouském Badenu čtvrtí. Česká dvojice v neděli v utkání o konečné umístění prohrála s druhým nasazeným párem David Klemperer, Eric Koreng 0:2. České závodnice Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou obsadily deváté místo. Příští turnaj Evropského okruhu se uskuteční od 18. do 21. června v Berlíně, kde pískové dvorce vyrostou netradičně na hlavním nádraží.

Členové týmu Sauto.cz Racing ovládli dva ze tří závodů třetího dílu mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích v hlavní divizi 4. Trojice Tomáš Enge, Stefan Mücke a Antonín Charouz vyhrála sobotní vytrvalostní závod, Charouz navíc v neděli ovládl i druhý sprint. Upevnil si tak vedení v průběžném pořadí šampionátu. Aktuálně má na kontě 115 bodů, druhý Daniš o 65 méně. Další podnik MMČR se uskuteční za dva měsíce opět v Mostě.

Česká golfistka Klára Spilková nečekaně vyhrála mezinárodní juniorské mistrovství Německa. Hráčka GC Erpet Praha zvítězila s náskokem sedmi ran před domácí Viktorií Schererovou, o třetí místo se navíc podělila další česká juniorka Kateřina Růžičková. Spolu pak jasně vyhrály Pohár národů. Mezi juniory skončil David Procházka na 21. místě, Jiří Korda byl pětadvacátý.