Zprávy | Z archivu rubriky


Po roce se smutný hokejový příběh opakuje - česká reprezentace končí své působení na mistrovství světa ve Švýcarsku ve čtvrtfinále po porážce se Švédskem. Jediným českým střelcem byl při konečném skóre 1:3 Petr Čajánek. Švédové nastoupí v pátečním semifinále MS proti Kanadě.

Jednobrankový náskok povezou sparťanští fotbalisté k odvetě semifinále Poháru ČMFS. V prvním utkání porazili Teplice 1:0 a stejně jako v pondělí s Ostravou vydřeli výhru až v závěrečné desetiminutovce. Vítězný gól dal osm minut před koncem obránce Ondřej Kušnír. Sparta ale také přišla o zraněného stopera Tomáše Řepku. Odveta se bude hrát 13. května v Teplicích.

Expertní skupina fotbalového svazu doporučila, aby se trenérem národního týmu pro červnové přípravné utkání proti Maltě stal někdejší reprezentační kouč Dušan Uhrin starší. Jeho asistentem by měl být jablonecký kouč František Komňacký. Současně doporučila výkonnému výboru ČFMS, aby výběr stálého trenéra nechal až na novém vedení, které by mělo být zvoleno na valné hromadě 27. června. Podle mluvčího expertní skupiny Jozefa Chovance panovala v rozhodnutí poměrně široká shoda.

Už patnácté výročí má Pražský mezinárodní maraton a slavit chce ve velkém stylu. Ředitel závodu Carlo Capalbo před nedělním startem ohlásil útok na traťový rekord a rekordní bude i počet účastníků. Hlavními lákadly budou opět afričtí vytrvalci a jejich boj s traťovým rekordem 2:08:52, který zaběhl v roce 1998 Keňan Elijah Lagat. Největší šance na jeho překonání má čtyřčlenná skupina keňských běžců vedená Davidem Murkomenem a Patrickem Ivutim.

O třináct míst si polepšila stolní tenistka Iveta Vacenovská ve světovém žebříčku ITTF. Díky účasti ve čtvrtfinále na mistrovství světa v japonské Jokohamě se posunula z 90. na 77. pozici. Třiadvacetiletá hráčka si tak o pět míst vylepšila své dosavadní dva roky staré maximum. Českou jedničkou podle světového žebříčku je ale Renáta Štrbíková. Před čtyřmi lety dokonce 59. hráčka světa se totiž po osmifinálové prohře na MS s Vacenovskou posunula dokonce o devatenáct míst a v aktuálním vydání je šestasedmdesátá. Z českých stolních tenistů je jediným zástupcem v elitní stovce Petr Korbel, 42. hráč dvouhry.