Zprávy | Z archivu rubriky


Mezinárodní lyžařská federace (FIS) vyhlásila při mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci nulovou toleranci dopingu. Nový antidopingový program má být při tuzemském šampionátu nejrozsáhlejší v historii vrcholných akcí s výjimkou zimních olympijských her. Připraveny jsou kontroly medailistů i náhodné krevní testy běžců a sdruženářů před závody.

V Liberci pracuje všech 800 policistů, kteří přijeli do bezmála stotisícového města kvůli zajištění bezpečnosti a dopravy při mistrovství světa v klasickém lyžování. ČTK to řekla mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová. Do Liberce přijeli policisté z Německa a v úterý přicestují také policisté z Polska. Pomohou především v dopravě. V Liberci se lidé při šampionátu setkají také s 300 neozbrojenými vojáky v polních stejnokrojích s páskou s nápisem policie na rukávech. Policejní opatření potrvají v Liberci až do 2. března.

Rozdělení kompetencí mezi Policií ČR a Českomoravským fotbalovým svazem (ČMFS) obsahuje smlouva, kterou podepsali předseda ČMFS Pavel Mokrý a policejní ředitel Oldřich Martinů. Podle ní se budou obě strany řídit už od víkendového startu první ligy. Smlouva řeší, jak reagovat na nový Zákon o Policii ČR, který platí od nového roku. Ten mimo jiné vylučuje, že by policisté suplovali pořadatele na sportovních utkáních, a řeší i náhrady spojené s případným zásahem.

Fotbalový brankář Anderlechtu Brusel Daniel Zítka, který si na přelomu listopadu a prosince přivodil zlomeninu lýtkové kosti na levé noze a těžké zranění kotníku, si pochvaluje dosavadní průběh rekonvalescence. Český reprezentační gólman v minulém týdnu úspěšně prošel další ze série prohlídek a lékaři mu povolili intenzivnější rehabilitaci. Za dva týdny se definitivně zbaví berlí a pak opět začne pomalu běhat.

Nejlepší český tenista Radek Štěpánek se díky triumfu na turnaji v San Jose, kde zdolal Američana Mardyho Fishe 3:6, 6:4 a 6:2, posunul z jednadvacátého na devatenácté místo žebříčku ATP. Třicetiletý tenista je tak v pořadí pro nasazování do turnajů postaven nejvýše od 21. července 2008, kdy byl osmnáctý. Štěpánek v San Jose společně s Němcem Tommym Haasem zvítězil i ve finále čtyřhry, kterou hraje spíše sporadicky. Díky tomu v deblovém žebříčku vylétl o 123 míst na 208. pozici.