Zprávy | Z archivu rubriky


Vítěznou sestavu nehodlá měnit kouč běžců na lyžích Miroslav Petrásek. Do očekávaného pátečního závodu na 4x10 km na mistrovství světa v Liberci tak nastoupí Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal. Trenér se rozhodl po tréninku a smetl tak ze stolu spekulace, že Jakše na prvním úseku po jeho nevydařeném výkonu v týmovém sprintu nahradí někdo jiný.

Překvapivými mistry světa v soutěži družstev v severské kombinaci se v Liberci stali Japonci, kteří zvítězili před Německem a Norskem a po čtrnácti letech se vrátili na trůn. České kvarteto Aleš Vodseďálek, Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík a Pavel Churavý obsadilo šesté místo a o jednu pozici si vylepšilo umístění po dopolední skokanské části a také z předloňského MS v Sapporu.

Finské běžkyně na lyžích obhájily na mistrovství světa v Liberci zlaté medaile ve štafetě na 4x5 km. Pro stříbrné medaile si doběhly Němky, bronz získalo švédské kvarteto. České reprezentantky ve složení Eva Skalníková, Kamila Rajdlová, Ivana Janečková a Helena Erbenová skončily třinácté.

Martin Petrásek splnil slib a běžel s Lukášem Bauerem jako Superman. Na tratích ve Vesci se navlékl do hábitu ochránce lidského dobra podle slavného filmu a oběhl se stříbrným medailistou ze závodu na 15 kilometrů klasicky jedno tříkilometrové kolečko na lyžích. Splnil tak slib, který před šampionátem vyřkl po několika sklenkách alkoholu. Když sundal v cílovém prostoru zimní bundu a na jeho hrudi se zaskvělo slavné červené S na modrém podkladu a s červeným pláštěm kolem ramen, strhl se o Petráska a Bauera nevídaný zájem fotografů, televizních kamer i soupeřů, kteří zrovna trénovali.