Zprávy | Z archivu rubriky


Rychlobruslařka Martina Sáblíková se stala poprvé v kariéře mistryní světa ve víceboji. Jednadvacetiletá Češka deklasovala v norském Hamaru konkurenci především v závěrečném závodu na 5000 metrů. Trojnásobná mistryně světa z jednotlivých tratí Sáblíková získala na vícebojařském MS vůbec první medaili, v předchozích dvou letech byla shodně pátá.

Český reprezentant Kryštof Krýzl obsadil jedenácté místo v superkombinaci na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Val d' Isere. Vyhrál Nor Aksel Lund Svindal, který tak přidal zlatou medaili k bronzu ze super-G.

Soupeřem českých tenistek v semifinále Fed Cupu bude tým Spojených států amerických, s kterým se výběr kapitána Petra Pály utká 25. a 26. dubna doma. Američanky postoupily mezi nejlepší čtveřici přes Argentinu, kterou porazily po boji 3:2.

První muž světového fotbalu Sepp Blatter má namířeno do Prahy. Prezident FIFA prostřednictvím vlastního sekretariátu požádal domácí svaz o návštěvu české metropole, v níž by se měl sejít s prezidentem Václavem Klausem, představiteli vlády a také fotbalového svazu. Jeho předseda Pavel Mokrý po pondělním jednání výkonného výboru řekl, že Blatter by měl do Prahy dorazit do měsíce, na přelomu února a března.

Především s cílem pravidelně nastupovat v zápasech přišel do pražské Slavie útočník Tomáš Pekhart. Devatenáctiletý fotbalista se vrátil do kádru českého mistra po dvou a půl letech strávených v Anglii, kde si příliš nezahrál. "Je to pro mě velká výzva. V Tottenhamu jsem byl dvě sezony a nedostal šanci a já potřebuji pravidelně hrát. Jsem rád, že jsem zpět ve Slavii, kde jsem fotbalově vyrůstal," řekl na tiskové konferenci Pekhart, jenž strávil poslední půlrok na hostování v Southamptonu.

Japonský fotbalový útočník Osama Elsamni se stal definitivně hráčem Teplic. Dvacetiletému hráči přišla z Tokia transferkarta, která mu umožnila vzápětí podepsat smlouvu na dva a půl roku. Teplice by podle informací ČTK měly jeho dosavadnímu klubu Tokio Verdy zaplatit odstupné do jednoho milionu korun.

Kouč basketbalistek ZVVZ USK Praha Lubor Blažek dostal pozvánku k Utkání hvězd Evropské ligy, které hostí 8. března Paříž. Blažek povede výběr světa proti nejlepším Evropankám společně s Laszlem Ratgeberem ze Spartaku Moskva. Ten v nedávném osmifinále soutěže dovedl ruský velkoklub k postupu právě přes USK. Blažek bude jediným českým účastníkem prestižního klání. Po třech letech bude na setkání elitních basketbalistek chybět kanonýrka Gambrinusu Brno Eva Vítečková. České kluby budou zastupovat křídelní hráčka USK Praha Evathia Maltsiová a Tamika Whitmoreová z Brna. Maltsiová zasáhne i do soutěže ve střelbě trojek.