Fotbalisté Slavie Praha ve středu remizovali ve svém posledním zápasu ve skupině F Poháru UEFA v Amsterodamu s domácím Ajaxem 2:2. Branky hostů v prvním poločase vstřelili Jaroslav Černý a Marek Jarolím, Ajax vyrovnal až v samém závěru z penalty. Do jarní vyřazovací části soutěže však slávisté nepostoupili.

Ještě v dalších dvou zápasech evropských pohárů nesmí trenér Karel Jarolím usednout na lavičku pražské Slavie. Disciplinární komise evropské federace UEFA ho za chování v utkání Poháru UEFA s Hamburkem potrestala zákazem činnosti na tři zápasy. Část trestu si Jarolím již odpykal při středeční rozlučce s pohárovou Evropou na hřišti Ajaxu Amsterodam.

Vedení fotbalové Slavie Praha zaplatí pokutu 15 tisíc eur (téměř 400 tisíc korun) za chování svých fanoušků během utkání Poháru UEFA s Hamburkem. Disciplinární komise evropské federace UEFA potrestala českého mistra za to, že diváci v závěru zápasu naházeli na hřiště plastikové láhve, zapalovače a další předměty. Slavii navíc přitížilo, že byla za posledních pět let kvůli fanouškům pokutována již podeváté.

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová zahájila sezonu Světového poháru třetí pozicí. Šestadvacetiletá česká reprezentantka vybojovala umístění na stupních vítězů v paralelní jízdě v boulích v závodu ve francouzském Meribelu.

Výkony Nicole Vaidišové byly podle ankety časopisu Tennis Reporters největším propadákem uplynulé tenisové sezony. Devatenáctiletá Češka, která se po zpackané sezoně propadla až na 41. místo světového žebříčku, získala hlasy od 56,6 procenta čtenářů. Vaidišová sice letos postoupila do čtvrtfinále Wimbledonu, ale jinak měla tragické výsledky a v žebříčku WTA jen těsně uhájila pozici nejlepší Češky. Po čtyřech letech přišla o nadvládu v domácí anketě Zlatý kanár, kde cenu pro nejlepší českou tenistku tentokrát získala Iveta Benešová.

Volejbalistky VK Prostějov prohrály ve čtvrtém kole Ligy mistryň v Moskvě za pouhých 65 minut s domácím Dynamem hladce 0:3 po setech 18:25, 17:25 a 21:25. Českému celku se nepodařilo splnit cíl, kterým bylo získat na palubovce velkého favorita alespoň set. V tabulce skupiny A jsou Hanačky třetí s vyrovnanou bilancí dvou vítězství a porážek.