Zprávy | Z archivu rubriky


V předehrávce 46. kola extraligy ledního hokeje Karlovy Vary zdolaly Znojmo 2:1 po samostatných nájezdech. Další zápasy kola se hrají v pátek.

Aktuálně nejproduktivnější český hokejista v zámořské NHL Patrik Eliáš z New Jersey vede po polovině tradiční ankety Zlatá hokejka pořadí o jedenáct bodů před druhým Janem Markem z Magnitogorsku a o 27 bodů před třetím Jaroslavem Bednářem ze Slavie. Uvedly to oficiální internetové stránky Českého svazu ledního hokeje.

Osm týdnů je podle trenéra fotbalistů Arsenalu Arsena Wengera reálný časový horizont, kdy by se mohl vrátit do hry zraněný záložník Tomáš Rosický. V pondělí uplynul přesně rok od chvíle, kdy se kapitán české reprezentace objevil v dresu londýnských kanonýrů na trávníku. Ale kouč Wenger nyní věří, že se jeho nucená pauza zaviněná zraněním podkolenní šlachy definitivně blíží ke konci.

Nejlepší světová atletka Jelena Isinbajevová přijede do Prahy na mezinárodní halový Mítink světových rekordmanů, který se bude konat ve čtvrtek 26. února. A není vyloučeno, že by se ruská tyčkařka mohla v O2 Aréně pokusit o první halový skok přes pět metrů. Největší hvězdu ve startovních listinách oznámili na tiskové konferenci pořadatelé.

Biatlonista Ondřej Moravec bude po dvou letech chybět na mistrovství světa. Čtyřiadvacetiletý reprezentant se nevešel do pětičlenné nominace na únorový šampionát v korejském Pchjongčchangu, kterou oznámil trenér mužského výběru Vlastimil Vávra. Moravec místo toho pojede na mistrovství Evropy do 26 let v ruské Ufě. Na mistrovství budou startovat Tomáš Holubec, Jaroslav Soukup, Roman Dostál, Zdeněk Vítek a největší medailová naděje Michal Šlesingr, jenž před dvěma lety získal v italské Anterselvě stříbro a bronz.