Zprávy | Z archivu rubriky


Český tenista Radek Štěpánek se po triumfu na turnaji v Brisbane posunul ve světovém žebříčku o tři místa na 23. pozici. Ztrácí tak jen dvě místa na aktuálně nejlepšího českého tenistu Tomáše Berdycha, který klesl o jednu příčku na 21. pozici.

Nicole Vaidišová už není nejlépe postavenou českou tenistkou ve světovém žebříčku. Po vyřazení v druhém kole turnaje v Aucklandu klesla v pořadí WTA na 51. místo a dostaly se před ni Iveta Benešová i Petra Kvitová. Devatenáctiletá někdejší sedmá hráčka světa byla nejlepší Češkou od dubna 2005.

Martina Růžičková vyhrála na mezinárodních závodech dráhových cyklistů ve Vídni stíhací závod na tři kilometry. Členka pražské Dukly navíc obsadila třetí místo ve scratchi. V obou těchto závodech dojela na druhém místě její oddílová kolegyně Jarmila Machačová. V rakouské metropoli se o víkendu dařilo i Filipu Ditzelovi, jenž skončil v závodu na kilometr s pevným startem čtvrtý.

Žádné převratné změny nechystá Milan Jirásek do dalších čtyř let ve funkci předsedy Českého olympijského výboru (ČOV). V čele vrcholného sportovního orgánu už je 12 let; v dalšími volebním období by rád navázal na kvalitní práci výboru a zlepšil spolupráci se sportovními svazy. Bez problémů podle jeho názoru ČOV překoná aktuální ekonomickou krizi. Dvaasedmdesátiletý funkcionář je před středeční volbou jediným kandidátem.

Finský trenér Veikko Sinisalo povede v nadcházejícím olympijském cyklu elitní české párové veslaře. Český veslařský svaz společně s pražskou Duklou angažoval kouče, jehož svěřenci v minulé sezoně získali medaile na olympijských hrách i mistrovství světa, na místo, které v minulosti zastával Sergej Kruťjakov. Hlavním Sinisalovým úkolem bude vrátit párovou čtyřku na stupně vítězů na vrcholných akcích.