Zprávy | Z archivu rubriky


Skvělou formu v závěru roku potvrdil český cyklokrosař Zdeněk Štybar, který vybojoval druhé vítězství během tří dnů. V belgickém Loenhoutu vyhrál další závod seriálu Gazet van Antwerpen Trofee a navázal na nedělní triumf v Superprestige v Diegemu. Vicemistr světa porazil těsně belgickou hvězdu Svena Nijse, třetí skončil další český jezdec Radomír Šimůnek.

Vlastimil Košťál rezignoval na funkci místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu a k 31. prosinci skončí i jako člen výkonného výboru. Uvedl to server Týden.cz, jenž má k dispozici Košťálův dopis adresovaný předsedovi svazu Pavlu Mokrému a členům výkonného výboru. "Důvody k těmto krokům jsou především osobního charakteru a netřeba o nich spekulovat. Předpokládám, že vzhledem ke skutečnosti, kdy je všeobecně známo, že nebudu na nadcházející volební hromadě kandidovat na žádnou funkci ve výkonném výboru, toto rozhodnutí nikoho nepřekvapí," citoval server z dopisu.

Rallye Dakar se ocitla na prahu velkých změn, jež odstartoval na poslední chvíli zrušený ročník 2008. Bezpečnostní hlediska donutila organizátory k historickému přesunu soutěže na jihoamerický kontinent. Charakter terénů v Argentině a Chile je ale z větší části podobný tomu tradičnímu africkému, jen přibudou úseky ve vyšší nadmořské výšce. Na start se postaví 16 českých posádek včetně Aleše Lopraise, synovce šestinásobného dakarského šampiona Karla Lopraise.

Celek zámořské NHL Carolina Hurricanes je připraven uvolnit českého hokejového obránce Františka Kaberleho ze svých služeb. Vedení týmu zařadilo pětatřicetiletého beka na takzvaný waiver list, čímž ho oficiálně nabídlo ostatním klubům v kanadsko-americké soutěži. Informuje o tom deník Raleigh News & Observer's. Pětinásobný světový šampion, který v dresu Caroliny vyhrál v roce 2006 Stanleyův pohár a svou brankou rozhodl klíčový sedmý finálový duel proti Edmontonu, odehrál v této sezoně za Hurricanes kvůli zdravotním problémům jen třináct zápasů, zbývajících 24 musel vynechat.

Nejmladším ragbistou v České republice je od 4. prosince Josef Bláha junior, čerstvě narozený syn reprezentačního rojníka a hráče Říčan. Kapitán národního týmu přihlásil svého druhého potomka za člena RC Říčany pouhý den poté, co se syn narodil. Zároveň za něj klubovému hospodáři zaplatil příspěvky za rok 2008 a už se také pyšní vyhotoveným registračním průkazem s fotografií nemluvněte. Josef Bláha letos v listopadu nastoupil v mezistátním utkání v Ostravě proti Polsku poprvé v hráčské kariéře jako kapitán reprezentace.