Zprávy | Z archivu rubriky


Judista Pavel Petřikov se stal mistrem Evropy do 23 let. Na šampionátu v Záhřebu dvaadvacetiletý reprezentant nenašel žádného přemožitele ve váhové kategorii do 60 kilogramů a vybojoval svůj životní úspěch. Dva týdny po úspěšné obhajobě domácího titulu zdolal český olympionik v Chorvatsku všechny tři soupeře v základní skupině na ipon, v semifinále porazil v prodloužení Ukrajince Georgije Zantaraiu a v boji o zlato přemohl judista PSK Hradec Králové italského soupeře Elia Verdeho.

Fotbalový internacionál Ivan Hašek dostal nabídku, aby se znovu ucházel o funkci předsedy Českomoravského fotbalového svazu. Současný trenér saúdskoarabského klubu Al Ahlí má prý velkou podporu v jednotlivých okresních výborech. Tvrdí to předseda jabloneckého okresního svazu Ladislav Čičmanec, který spolu s předsedou Řídící komise pro Moravu Daliborem Kučerou navštívil Haška v Dubaji. Kouč se zatím nerozhodl, zda kandidaturu přijme.

Petr Korbel a Renata Štrbíková postoupili na turnaji Pro Tour ve stolním tenisu v Berlíně do druhého kola. Vedle obou českých jedniček se dalších pět reprezentantů v německé metropoli s dvouhrou rozloučilo. Sedmatřicetiletý Korbel ve svém úvodním zápase zdolal Alfreda Carnerose ze Španělska hladce 4:1. Vrátil mu tak nečekanou zářijovou porážku z Ligy mistrů. Devětadvacetiletá Štrbíková porazila v utkání plném zvratů tureckou hráčku čínského původu He Sirin 4:2.

Mistryni světa ve slalomu Šárce Záhrobské hrozí trest kvůli tomu, že v nové sezoně závodí v jiné kombinéze než ostatní čeští reprezentanti. Předseda lyžařského svazu Lukáš Sobotka chce se Záhrobskou a jejím bratrem Petrem zahájit disciplinární řízení. Jeho výsledkem může být trest v podobě napomenutí, ale i zákazu závodní činnosti. Otec a trenér lyžařských sourozenců Petr Záhrobský před sezonou vypověděl smlouvu firmě Vist a dohodl se na spolupráci s českou firmou Don Quiet. V její kombinéze nejlepší česká sjezdařka absolvovala úvodní dva závody Světového poháru. Zřejmě tím porušila pravidla FIS, podle nich jakoukoli reklamu na kombinéze musí schválit národní svaz, což se u nápisu Don Quiet nestalo.