Neúplné nedělní výsledky 8. kola první fotbalové ligy: Brno - Kladno 2:0, České Budějovice - Jablonec 2:1, Příbram - Bohemians Praha 2:1, Teplice - Zlín 2:0 a Žižkov - Mladá Boleslav 1:2.

Český deblista Lukáš Dlouhý si připsal letošní premiérové turnajové vítězství v Bangkoku, když společně s Leanderem Paesem porazili ve finále americkou dvojici Scott Lipsky, David Martin 6:4 a 7:6. Nejvýše nasazená česko-indická dvojice se tak znovu přiblížila k postupu do deblového Turnaje mistrů. Pětadvacetiletý Dlouhý už má na kontě pět turnajových titulů. S veteránem Paesem letos dosáhli na finále US Open a v Halle, byli i v semifinále Wimbledonu.

Český motocyklový jezdec Karel Abraham podstoupil v sobotu na traumatologickém oddělení v olomoucké nemocnici operaci zlomené navikulární kosti v zápěstí. Zranění si způsobil v páteční kvalifikaci před závodem mistrovství světa v japonském Motegi, když po střetu se Španělem Alexem Debónem upadl. "Situace není jednoduchá. Navikulární kost měl už jednou naštípnutou a po pátečním pádu mu praskla," řekl ČTK závodníkův otec Karel Abraham. K dalšímu závodu do Austrálie, který se uskuteční už o nadcházejícím víkendu na Phillip Islandu, lékaři osmnáctiletého jezdce prý pustí.

Český skokan na lyžích Jakub Janda vyhrál závod letního Kontinentálního poháru na velkém můstku v Oberstdorfu. Nejzkušenější skokan z celého startovního pole dolétl nejprve do vzdálenosti 122 metrů, ve druhém kole se ještě o 5,5 metru zlepšil. Na druhém místě skončil celkový lídr seriálu Rakušan Markus Eggenhofer, třetí byl domácí Severin Freund. Žádný z dalších českých skokanů se do druhého kola nedostal. Díky prvenství se Janda posunul na devátou příčku celkového hodnocení. Do konce seriálu zbývají dva závody.