Archiv: Sport | Tenis

26-08-2018 aktualizováno

Golfový turnaj Czech Masters vyhrál Ital Andrea Pavan a oslavil premiérové vítězství na European Tour. Na hřišti Albatross u Prahy porazil o dvě rány jednu z hlavních hvězd Ira Pádraiga Harringtona, trojnásobného šampiona turnajů kategorie major.

Veronika Vítková zvítězila ve stíhacím závodě žen na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě. Druhá skončila Slovenka Paulína Fialková se ztrátou 20 sekund, další česká závodnice Jessica Jislová dojela na devátém místě. V závodě juniorek skončila třetí Markéta Davidová a mezi juniory dosáhl na bronz i Vítězslav Hornig.

Martin Čechman získal na mistrovství Evropy dráhových cyklistů do 23 let v Aigle den po bronzu ve sprintu medaili stejné hodnoty v keirinu. Čtvrtý dojel v této olympijské disciplíně Jiří Fanta.

Jakub Štvrtecký vyhrál sprint juniorů na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě, třetí skončil Vítězslav Hornig. V závodě juniorek skončila Markéta Davidová druhá a získala na šampionátu druhou stříbrnou medaili. V pátek se podílela na druhém místě seniorské smíšené štafety.

Fotbalisté Ostravy v šestém ligovém kole porazili poslední Duklu Praha 2:0 se jsou v čele neúplné tabulky. O branky Baníku se zasloužili Ondřej Šašinka a Dame Diop, který skóroval v ročníku počtvrté.

Čtyřkajak Jakub Zavřel, Radek Šlouf, Josef Dostál a Jan Štěrba postoupil v Portugalsku do finále mistrovství světa na olympijské pětistovce. Ze semifinále deblkanoí na 500 metrů naopak do boje o medaile nepostoupili Petr a Martin Fuksovi ani Lenka Součková s Hanou Ježovou.

Tenistky Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová získaly na turnaji v New Havenu první společný titul. Ve finále čtyřhry nejvýše nasazené Češky zdolaly 6:4, 6:7, 10:4 tchajwansko-německý pár Sie Šu-wej, Laura Siegemundová.

Pět českých tenistek včetně osmé nasazené Karolíny Plíškové rozehraje v pondělí grandslamové US Open. Finalistka newyorského turnaje z roku 2016, jež obhajuje loňskou čtvrtfinálovou účast, nastoupí na kurtu Grandstand ke třetímu zápasu v pořadí proti Zarině Dijasové z Kazachstánu.

Tým Ameriky vyšle na Kontinentální pohár družstev do Ostravy pět olympijských vítězů i sprinterský objev letošní sezony Noaha Lylese. Teprve dvacetiletý Američan má letos na kontě druhý nejlepší světový čas 9,88.

24-08-2018 aktualizováno

Fotbalová Sparta Praha kvůli výtržnostem fanoušků v nedávném 2. předkole Evropské ligy se Spartakem Subotica bude muset odehrát příští domácí utkání v pohárech bez diváků. Disciplinární komise navíc letenskému klubu udělila hned dvě pokuty 50 tisíc eur, což je dohromady v přepočtu přes dva a půl milionu korun. Sparta o tom informovala na svém webu.

Fotbalisté Sigmy Olomouc byli blízko velmi cennému výsledku, v úvodním duelu 4. předkola Evropské ligy ale nakonec prohráli doma 0:1 se Sevillou. O výhře šestého nejlepšího týmu Evropy a nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže rozhodl Pablo Sarabia.

Tenistka Petra Kvitová čtyři dny před startem US Open odstoupila kvůli bolesti v rameni ze čtvrtfinálového utkání v New Havenu proti Carle Suárezové. Česká jednička si po prohraném prvním setu v poměru 3:6 vyžádala lékařské ošetření a po něm zápas skrečovala.

Petra Kvitová zahájí US Open coby pátá nasazená utkáním s Yaninou Wickmayerovou z Belgie, turnajovou osmičku Karolínu Plíškovou čeká v 1. kole Zarina Dijasová z Kazachstánu. Barbora Strýcová, která je v New Yorku nasazena jako číslo 23, bude znát soupeřku až po skončení kvalifikace. Jediný český tenista v hlavní soutěži Jiří Veselý se v 1. kole utká s francouzským držitelem divoké karty Corentinem Moutetem.

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký je hlavním favoritem Barum rallye ve Zlíně, tentokrát však bude mít hvězdného vyzyvatele. Na domácích tratích, kde od roku 2014 Kopecký neprohrál, jej chce porazit španělská hvězda mistrovství světa WRC Daniel Sordo. Pořadatelé pro posádky připravili trať s 15 rychlostními zkouškami. Začne se tradičně večer od 21:15 městskou erzetou ve Zlíně.

Tenistka Květa Peschkeová vyhrála po boku bývalé světové jedničky Čchan Jüng-žan z Tchaj-wanu turnaj v San Jose a získala jubilejní 30. deblový titul v kariéře. Při společném debutu stačily nejvýše nasazenému páru k celkovému triumfu jen dvě výhry, když porazil ukrajinské sestry Ljudmilu a Nadiu Kičenokovy 6:4, 6:1.

Simona Baumrtová obsadila na mistrovství Evropy v Glasgow sedmé místo na trati 50 metrů znak. Jan Micka byl na 1500 metrů volným způsobem ve finále poslední osmý. V semifinále překonali Tomáš Franta a Barbora Závadová vlastní české rekordy, ale k postupu do finále jim to nestačilo. Znakařka Baumrtová na nejkratší trati zaplavala čas 28,38, jímž o šest desetin sekundy zaostala za českým rekordem, který vytvořila v sobotních rozplavbách. Zlato získala domácí Britka Georgia Daviesová. Micka obsadil osmé místo za 14:59,49. V národním rekordu 14:36,15 vyhrál Němec Florian Wellbrock, český specialista na dlouhé tratě na něj ztratil přes 23 sekund.

Třiatřicet medailí získali čeští reprezentanti ve sjezdu na divoké vodě na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Makedonii. Šestnáct z nich bylo zlatých, devětkrát skončili čeští vodáci na druhém a osmkrát na třetím místě. K nejvýraznějším osobnostem šampionátu ve Skopji patřila Martina Satková, která ve starší kategorii vyhrála na kajaku dlouhý závod a na kanoi sprint. Dva individuální tituly získala také juniorská kajakářka Barbora Dimovová, Václav Kristek triumfoval ve třiadvacítce v dlouhém sjezdu na singlkanoi i v deblu s Filipem Jelínkem.

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková se poprvé staly světovými jedničkami. Do čela žebříčku mezinárodní federace FIVB se dostaly po sobotním titulu na majoru Světového okruhu ve Vídni. Hermannová s Nausch Slukovou mají na kontě 5440 bodů a v čele jsou před brazilskými dvojicemi. Druhé jsou Agatha a Duda (5160 b.) a třetí Maria Antonelliová s Carol (5120. Svěřenkyně rakouského trenéra Simona Nausche letos mimo jiné ovládly čtyřhvězdičkový turnaj doma v Ostravě a na mistrovství Evropy skončily třetí. Do žebříčku FIVB se započítává osm nejlepších výsledků za 365 dnů. V elitní dvacítce jsou z Češek ještě Michala Kvapilová s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou. Se ziskem 3680 bodů jim patří šestnácté místo.