Archiv: Sport | Atletika

Čeští hokejisté porazili ve druhém zápase na olympijských hrách ve Vancouveru Lotyšsko 5:2 a k přímému postupu ze základní skupiny B do čtvrtfinále jim stačí získat bod v nedělním závěrečném duelu první části turnaje proti Rusku. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky nad Lotyšskem rychle vedli 3:0, poté se jim podařilo vstřelit i čtvrtý gól, ale soupeř dokázal zápas notně zdramatizovat.

Fotbalisté znají termíny kvalifikace mistrovství Evropy 2012. Začnou letos 7. září doma s Litvou a na půdě téhož soupeře budou končit 11. října 2011. Se Skotskem hrají doma letos 8. října, na jeho půdě 3. září příštího roku. Se Španělskem odehrají obě utkání příští rok: 25. března na jeho půdě, v předposledním utkání kvalifikace se obhájce titulu představí 7. října 2011 v Česku. ČTK výsledky dohody na termínové schůzce v Madridu oznámil manažer reprezentace Vladimír Šmicer.

Tenista Tomáš Berdych vypadl na turnaji v Memphisu ve čtvrtfinále. Stejně jako jeho daviscupový kolega Radek Štěpánek podlehl Lotyši Ernestsu Gulbisovi 6:3, 3:6 a 6:7. V rozhodujícím setu Gulbise trápilo bolavé koleno, přesto dokázal otočit nepříznivý stav 2:5. Lotyšský tenista vyhrál nakonec v tie-breaku 7:3 a oplatil Berdychovi porážku z prvního vzájemného duelu z loňského roku. Ve druhém kole v Memphisu navíc získal skalp i dalšího nasazeného Čecha Radka Štěpánka.

Na turnaji v Memphisu si o titul nezahraje ani česká tenistka Petra Kvitová. V semifinále prohrála s bývalou světovou jedničkou Mariou Šarapovovou z Ruska 4:6 a 3:6. Devatenáctiletá Kvitová po ztrátě prvního setu získala ve druhé sadě náskok 2:0, vedení ale neudržela. Se Šarapovovou nakonec prohrála po hodině a dvaceti minutách. Postup do semifinále byl pro Kvitovou nejlepším výsledkem v letošní sezoně. V Hobartu skončila v kvalifikaci, na Australian Open ve druhém kole prohrála se Serenou Williamsovou.

Český tenis povede i v dalších čtyřech letech dosavadní prezident svazu Ivo Kaderka. Na páteční valné hromadě v Prostějově mu dalo důvěru 104 delegátů z přítomných 120. Protikandidát Edvard Kožušník dostal 13 hlasů, tři delegáti se zdrželi hlasování.

Pouze s olympijským vítězem Dayronem Roblesem z Kuby prohrál na halovém atletickém mítinku v Birminghamu překážkář Petr Svoboda. Český rekordman proběhl cílem závodu na 60 metrů překážek v čase 7,57 sekundy a za svým nejlepším výkonem zaostal o sedm setin. Páté místo v běhu na 400 metrů obsadila Zuzana Bergrová a časem 53,39 sekundy potvrdila vzestup formy českých čtvrtkařek, které se díky průměru pod 53,50 sekundy kvalifikovaly na halové mistrovství světa v Dauhá.