Archiv: Sport | Atletika

Hokejisté Hradce Králové prohráli v Lize mistrů na ledě Rouenu 0:2 a výrazně si ve skupině F zkomplikovali boj o postup do play off. Po třetí porážce ze čtyř utkání mají svěřenci trenéra Tomáše Martince na třetím místě na kontě jen čtyři body. Zbývající dva duely čekají Mountfield v říjnu proti Kärpätu Oulu.

Kontinentální pohár v atletice vyhrál v Ostravě tým Ameriky. Evropa, pro niž vybojovali oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková páté a sedmé místo, skončila druhá. Třetí příčka patří týmu Asie a Pacifiku, čtvrtá byla Afrika. Z české dvojice se druhý den poháru víc dařilo Vadlejchovi. Jeho výkon 84,76 m byl druhý nejlepší, ale podle pohárových pravidel českého oštěpaře dál nepustil kolega z týmu Evropy Němec Thomas Röhler. Ten nakonec soutěž suverénně vyhrál výkonem 87,07 m. Mezinárodní atletická federace se pokusila přilákat pozornost diváků revoluční změnou pravidel. Novinky v určování pořadí, podle nichž už nemusí vyhrát ten, kdo předvede nejlepší výkon, však vzbudily kritiku atletů i příznivců královny sportu.

Adamu Ondrovi se nepodařilo zkompletovat zlatý hattrick z mistrovství světa v lezení na obtížnost, nicméně z Innsbrucku si odvezl stříbrnou medaili. Šampiona z Gijónu 2014 a Paříže 2016 porazil v Innsbrucku domácí Rakušan Jakob Schubert. Další český reprezentant Jakub Konečný skončil šestý. Za dva roky sportovní lezce čeká v Tokiu olympijská premiéra. Pětadvacetiletý brněnský rodák Ondra, jenž v přírodě na skalách dokázal jako první vylézt řadu cest nejvyšší obtížnosti, i na umělé stěně potvrdil roli favorita. Vyhrál kvalifikaci a ve finále dolezli se Schubertem stejně vysoko. Protože však měl Rakušan lepší pozici ze semifinále, sesadil Ondru z trůnu.

Moderní pětibojaři Eliška Přibylová s Ondřejem Polívkou obsadili na mistrovství světa v Mexiku páté místo ve smíšené štafetě. Zvítězili Němci Rebecca Langrehrová a Fabian Liebig před dvojicemi z Maďarska a Francie. Českým reprezentantům chybělo v závěrečné kombinaci běhu se střelbou k bronzové medaili 14 sekund.

Po prvním dnu atletického Kontinentálního poháru vede v Ostravě tým Ameriky, který nasbíral 135 bodů. Před obhájci trofeje z Evropy má dvanáctibodový náskok. Průběžně třetí je společný tým Asie a Oceánie, čtvrtá příčka patří Africe. Do bojů zasáhli první dva ze čtyř českých zástupců. Mílařka Simona Vrzalová i koulař Tomáš Staněk skončili šestí.

Vítězslav Gebas i bývalá mistryně světa kajakářka Kateřina Kudějová zakončili Světový pohár vodních slalomářů v Seu d'Urgell sedmým místem. Celkovými vítězi seriálu jsou Australanka Jessica Foxová, jež uhájila vedení o jediný bod, a Slovák Alexander Slafkovský. V neděli se k nim může přidat Jiří Prskavec.

Tereza Fišerová a Jakub Jáně vyhráli ve Světovém poháru ve slalomu novou kategorii smíšených deblkanoí. Zlato si pojistili triumfem v Seu d'Urgell.

Český akrobatický pilot Martin Šonka získal potřetí za sebou titul mistra Evropy v disciplíně freestyle. Na šampionátu v Jindřichově Hradci obhájil účastník prestižního seriálu Red Bull Air Race prvenství z Moravské Třebové, ale v klasické akrobacii na předloňské stříbro nenavázal: skončil šestý. Celkové výsledky akrobacie ovládli francouzští piloti. Zvítězil exmistr světa Alexandre Orlowski před Louisem Vanetem a Mikaelem Brageotem. Šonkovi přitom před šampionátem praskl v motoru válec, a než dorazil z Ameriky nový, přišel o týden přípravy.

26-08-2018 aktualizováno

Golfový turnaj Czech Masters vyhrál Ital Andrea Pavan a oslavil premiérové vítězství na European Tour. Na hřišti Albatross u Prahy porazil o dvě rány jednu z hlavních hvězd Ira Pádraiga Harringtona, trojnásobného šampiona turnajů kategorie major.

Veronika Vítková zvítězila ve stíhacím závodě žen na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě. Druhá skončila Slovenka Paulína Fialková se ztrátou 20 sekund, další česká závodnice Jessica Jislová dojela na devátém místě. V závodě juniorek skončila třetí Markéta Davidová a mezi juniory dosáhl na bronz i Vítězslav Hornig.

Martin Čechman získal na mistrovství Evropy dráhových cyklistů do 23 let v Aigle den po bronzu ve sprintu medaili stejné hodnoty v keirinu. Čtvrtý dojel v této olympijské disciplíně Jiří Fanta.

Jakub Štvrtecký vyhrál sprint juniorů na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě, třetí skončil Vítězslav Hornig. V závodě juniorek skončila Markéta Davidová druhá a získala na šampionátu druhou stříbrnou medaili. V pátek se podílela na druhém místě seniorské smíšené štafety.

Fotbalisté Ostravy v šestém ligovém kole porazili poslední Duklu Praha 2:0 se jsou v čele neúplné tabulky. O branky Baníku se zasloužili Ondřej Šašinka a Dame Diop, který skóroval v ročníku počtvrté.

Čtyřkajak Jakub Zavřel, Radek Šlouf, Josef Dostál a Jan Štěrba postoupil v Portugalsku do finále mistrovství světa na olympijské pětistovce. Ze semifinále deblkanoí na 500 metrů naopak do boje o medaile nepostoupili Petr a Martin Fuksovi ani Lenka Součková s Hanou Ježovou.

Tenistky Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová získaly na turnaji v New Havenu první společný titul. Ve finále čtyřhry nejvýše nasazené Češky zdolaly 6:4, 6:7, 10:4 tchajwansko-německý pár Sie Šu-wej, Laura Siegemundová.

Pět českých tenistek včetně osmé nasazené Karolíny Plíškové rozehraje v pondělí grandslamové US Open. Finalistka newyorského turnaje z roku 2016, jež obhajuje loňskou čtvrtfinálovou účast, nastoupí na kurtu Grandstand ke třetímu zápasu v pořadí proti Zarině Dijasové z Kazachstánu.

Tým Ameriky vyšle na Kontinentální pohár družstev do Ostravy pět olympijských vítězů i sprinterský objev letošní sezony Noaha Lylese. Teprve dvacetiletý Američan má letos na kontě druhý nejlepší světový čas 9,88.

První medaili pro českou výpravu na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně získala oštěpařka Nikola Ogrodníková a navázala na dvojnásobnou olympijskou vítězku Barboru Špotákovou. Porazila ji jen Němka Christin Hussongová díky novému rekordu šampionátu 67,90 metru. Druhá česká oštěpařka Irena Šedivá obsadila sedmé místo. Ogrodníková už v této sezoně stála třikrát na stupních vítězů při Diamantové lize, v Lausanne dokonce na stupni nejvyšším. Do svého prvního velkého finále vstoupila hodem dlouhým 61,85 m a ten nakonec stačil na stříbro, protože soupeřkám se příliš nedařilo.

Anežka Drahotová vybojovala v chodeckém závodě na 20 kilometrů v Berlíně stříbro. Svůj letošní nejlepší čas vylepšila o více než půldruhé minuty na 1:27:03 a porazila ji jen Španělka María Pérezová. Závod žen byl kvůli úniku plynu téměř o dvě hodiny odložen. Chodkyně tak musely v závěrečné přípravě improvizovat a na kilometrový okruh vyrazily nezvykle společně s muži. Drahotovou komplikace nijak nepoznamenaly, na trati udávala tempo a dokonce několikrát vedla.

Belgičanka Nafissatou Thiamová vyhrála sedmiboj na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně a ke zlatu z olympijských her a mistrovství světa přidala další titul ziskem bodů 6816 bodů. Kateřina Cachová obsadila šesté místo stejně jako na předchozím evropském šampionátu, ale s podstatně lepšími výsledky. Ve většině ze sedmi disciplín překonala nebo vyrovnala své letošní nejlepší výkony a poprvé nasbírala 6400 bodů.

Ruska Marija Lasickeneová podle očekávání vyhrála na mistrovství Evropy v Berlíně soutěž výškařek, když překonala rovné dva metry. Stejně vysoko se dostala Bulharka Mirela Demirevová, ale až na třetí pokus. Michaela Hrubá si zlepšila letošní maximum na 191 centimetrů a obsadila šesté místo.

Štafeta mužů postoupila na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně do finále běhu na 4x400 metrů v českém rekordu 3:02,52. České kvarteto se drželo od začátku na čtvrté pozici, ale v posledním kole ho Pavel Maslák posunul před Polsko a s přehledem kontroloval poslední postupové místo. Rychlejší byly jen favorizované štafety Británie a Francie.