Archiv: Kultura | Média


Vilu, ve které už přes dva měsíce žijí účastníci reality show televize Prima VyVolení, obsadilo v neděli brzy ráno asi 40 ozbrojených bodyguardů se psy, které si najal majitel pozemků. Důvodem je údajné neplacení nájemného. "Přepadli členy bezpečnostní služby, dále zaměstnance vily a násilným způsobem je vyvedli z objektu. Někteří zaměstnanci odmítli odejít, přesto jim nebylo umožněno pokračovat ve své práci," informovala ČTK mluvčí televize Prima Jana Malíková. Zpravodaj ČTK přímo na místě viděl, že areál s vilou hlídá venku zhruba desítka bodyguardů s jedním psem. Dovnitř pustili pouze štáb konkurenční televize Nova, ale nikoli zpravodajský tým Primy.

"Údajným důvodem je tvrzení majitele objektu, že je naplněna ultimativní výpověď nájemní smlouvy. Mezi televizí Prima a protistranou jde o spor, zda je smlouva vůbec platná. Pozemky s budovami, ze kterých je vila obsluhována, patří Obilnímu lihovaru Kralupy. Jeho právní zástupce Prokop Beneš ČTK řekl, že smlouva mezi jeho klientem a Primou od ní umožňovala odstoupit v případě prodlení splácení nájemného. Splatnost nájemného vypršela podle Beneše 12. září, Obilní lihovar Kralupy od ní odstoupil 3. října. Prima byla vyzvána k opuštění objektů, na což měla od začátku října více než měsíc. Dvořák si ale rozhodně nemyslí, že by Prima jakkoli porušila smlouvu s majitelem pozemku. Velmi nás překvapil extrémní a násilný přístup protistrany, který nic neřeší a jen všechny poškozuje, sdělil Dvořák prostředním Malíkové ČTK.

Reality show VyVolení televize Prima bude pokračovat na Slovensku. Vilu, technické zázemí a studia poskytne Primě slovenská televize JOJ, která vysílá podobný pořad. Soutěžící se do domu slovenských VyVolených přesunou v pondělí a budou s nimi dále obývat stejný prostor. "Jsme velmi rádi, že nám vedení televize JOJ vyšlo vstříc a Diváci se tak mohou těšit na světový unikát, spojení dvou rozběhlých reality show," sdělil ředitel Primy Martin Dvořák v tiskové zprávě. Hra podle Primy bude pokračovat podle původních pravidel.