Archiv: Cestování | Turistika

Fotbalisté Chelsea před čtvrtečním zápasem proti Spartě už dorazili do Prahy a po rychlém přesunu z letiště se ubytovali v hotelu Four Seasons v centru metropole. Svých hvězd se ale nedočkalo několik desítek fanoušků, kteří marně čekali v příletové hale starého ruzyňského letiště. Pro hráče londýnského velkoklubu včetně brankáře Petra Čecha totiž přímo k letadlu přijel ve 13 hodin autobus a odvezl tým do pětihvězdičkového hotelu.

Česká biatlonistka Veronika Vítková útočila ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě na první šestku, kvůli chybě na poslední střelbě ale skončila až čtrnáctá o dvě místa za Gabrielou Soukalovou. Titul na nejdelší trati obhájila vedoucí žena Světového poháru Norka Tora Bergerová, která na šampionátu získala už třetí zlato.

Tenistka Petra Kvitová postoupila v Dauhá do třetího kola poté, co jí Ruska Jekatěrina Makarovová vzdala za stavu 6:4 pro českou jedničku.I Klára Zakopalová postoupila po téměř tříhodinové bitvě s Američankou Sloane Stephensovou do třetího kola špičkově obsazeného turnaje v Dauhá. Zvítězila po setech 4:6, 7:6 a 7:6. V osmifinále ji čeká turnajová trojka Maria Šarapovová z Ruska, jež se může v Kataru stát světovou jedničkou. Naopak úspěšná fedcupová reprezentantka Lucie Šafářová na svoji americkou soupeřku nestačila a z pozice nasazené sedmnáctky podlehla Christině McHaleové 4:6 a 2:6.

Skokan na lyžích Jan Matura skončil v závodu Světového poháru v Klingenthalu jedenáctý, Lukáš Hlava byl sedmnáctý. Zvítězil Slovinec Jaka Hvala.

Judista Lukáš Krpálek se díky nedělnímu vítězství na prestižním závodě Grand Slamu v Paříži probojoval na první místo světového žebříčku ve váhové kategorii do 100 kilogramů. Stal se tak prvním Čechem v historii, který je světovou jedničkou.

Cyklista Zdeněk Štybar vybojoval ve druhé etapě Kolem Ománu páté místo, přičemž za sebou nechal řadu slavných soupeřů. Na vítězného Slováka Petera Sagana ztratil sedm sekund, těsně za ním spurtoval druhý muž loňské Tour de France Christopher Froome a až na konci početného balíku s odstupem dalších dvou sekund byl šampion poslední Tour, další Brit Bradley Wiggins.

Návrat fotbalisty Milana Baroše do Ostravy se výrazně přiblížil. Bývalý reprezentační útočník se dohodl na předčasném rozvázání smlouvy v tureckém Galatasarayi Istanbul, kde mu měl původní kontrakt vypršet po konci sezony. Baroš je tak nyní volným hráčem a jeho možnému příchodu do Baníku už nic nebrání.

Kateřina Nash vyhrála cyklokrosový závod v belgickém Baalu a potvrdila výbornou formu. Dva dny po premiérovém triumfu v seriálu Superprestige česká cyklistka ovládla závod série bpost bank Trofee. Zdeněk Štybar dojel druhý za domácím favoritem Kevinem Pauwelsem. Štybar ztratil na Pauwelse minutu a devět sekund, třetí byl další Belgičan Niels Albert. Radomír Šimůnek uzavřel první desítku.

Druhý závod Turné čtyř můstků v německém Garmisch-Partenkirchenu vyhrál Nor Anders Jacobsen a zopakoval tak svůj triumf z úvodního dílu v Oberstdorfu. Po prvním kole přitom byl až devátý. Stejně jako v úvodním podniku bodovali dva čeští skokani - Jan Matura byl šestnáctý, Roman Koudelka osmnáctý.

Tenistka Petra Kvitová vstoupila do nového roku porážkou v druhém kole v Brisbane s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou. Mužskou část turnaje nebude hrát Radek Štěpánek, jenž se před utkáním prvního kola proti domácímu Lleytonu Hewittovi odhlásil kvůli infekci oka. Šestá nasazená Kvitová podlehla Pavljučenkovové 4:6, 5:7 a nenaváže tak na své předchozí vystoupení v Brisbane z roku 2011, kdy na turnaji zvítězila a odrazila se tak ke své životní sezoně.

Klára Zakopalová si na úvod nové tenisové sezony zahraje čtvrtfinále. V premiérovém ročníku turnaje v Šen-čenu dnes pátá nasazená Češka zdolala 6:4 a 6:3 Ukrajinku Jelinu Svitolinovou. Třicetiletá Zakopalová v Číně ještě neztratila set, v prvním kole totiž vyprovodila krajanku Andreu Hlaváčkovou dvakrát 6:1. Dnes sice s o dvanáct let mladší Svitolinovou přišla čtyřikrát o servis, sama ovšem získala sedm jejích podání a rozhodla o postupu.

Tenista Lukáš Rosol zahájil novou sezonu vítězstvím. Český daviscupový vítěz vyřadil na turnaji v Dauhá osmého nasazeného Španěla Pabla Andújara po setech 6:2 a 7:6. Jeho dalším soupeřem bude Ital Paolo Lorenzi. Sedmadvacetiletý Rosol je ve světovém žebříčku třiasedmdesátý, Andújarovi patří 42. pozice. Oba předchozí vzájemné zápasy vyhrál na antuce španělský tenista.

Běžec na lyžích Martin Jakš vypadl ve sprintu Tour de Ski v Münstertalu ve čtvrtfinále, další Češi nebodovali. Lukáš Bauer zůstal průběžně osmý.