Archiv: Cestování | Turistika


Čeští cyklisté Martin Bláha a Jiří Hochmann získali na mistrovství světa dráhařů v nizozemském Apeldoornu stříbrné medaile v bodovacím závodu dvojic. Úřadující mistři Evropy v této neolympijské disciplíně nestačili pouze na australské obhájce titulu Leigha Howarda a Camerona Meyera. Bláha s Hochmannem si tak ve své parádní disciplíně připsali medaili na velké akci třetí rok po sobě. Předloni byli v madisonu třetí na MS v polském Pruszkówě, loni v listopadu na stejné dráze vyhráli kontinentální šampionát. Bláha s Hochmannem se postarali o druhou českou medaili na mistrovství světa, jež dnes končí. Stříbro získala už Jarmila Machačová v bodovacím závodu jednotlivkyň.

Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se rozhodl pomoct Japonsku postiženému přírodní katastrofou. Záložník Arsenalu vydraží kopačky, v kterých odehrál páteční kvalifikační zápas proti mistrům světa Španělům v Granadě, a získané peníze věnuje organizaci Charita Česká republika. Dražba kopaček s japonskými motivy začne na portálu aukro.cz v pondělí 28. března dopoledne a potrvá týden. Vyvolávací cena bude 1500 korun. "Rozhodli jsme se s Pumou, že dáme kopačky PowerCat Tokyo do dražby a výtěžek poputuje na Japonsko zasažené zemětřesením a vlnou cunami," uvedl Tomáš Rosický v tiskové zprávě. Charita ČR vybrala na Japonsko podle svého webu do pátku 25. března dosud 2,8 milionu korun.

Nejlepší český sjezdař Ondřej Bank na závěr domácího šampionátu ve Špindlerově Mlýně další medaili nezískal. Obhájce titulu z loňska, kdy vyhrál všechny čtyři disciplíny, v neděli vypadl ve druhém kole. Tituly vybojovali jeho reprezentační kolega Kryštof Krýzl a Eva Kurfürstová.

Michal Šlesingr vyhrál na domácím šampionátu v Jablonci nad Nisou po sobotním sprintu i nedělní supersprint, který vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám nahradil na kratším okruhu původně avizovaný stíhací závod. V dramatickém doběhu porazil o jedinou sekundu Jaroslava Soukupa, jenž stejně jako česká jednička udělal jednu chybu na střelnici. Třetí skončil stejně jako v sobotu Tomáš Holubec. Ženský titul získala Gabriela Soukalová, ačkoliv na střelnici třikrát chybovala. I tak měla mezi všemi soupeřkami nejpřesnější mušku. Stříbrná Veronika Zvařičová i bronzová Zdenka Vejnarová, jež v sobotu vyhrála sprint, minuly terč šestkrát.

Loňský finalista Tomáš Berdych zvládl svůj vstupní zápas do tenisového turnaje Masters v Miami a ve druhém kole porazil španělského soupeře Rubena Ramireze Hidalga 6:1, 6:7 a 6:0. Jeho příštím protivníkem bude Argentinec Carlos Berlocq. Se soutěží žen se ve třetím kole rozloučila Iveta Benešová, nad jejíž síly byla Němka Andrea Petkovicová. Osmadvacetiletá Benešová nejprve inkasovala od o pět let mladší soupeřky "kanára", druhý set prohrála 3:6 a neuspěla ani ve čtvrtém vzájemném duelu.

Motocyklový závodník Jakub Smrž těsně přišel v britském Donington Parku o své první vítězství v mistrovství světa superbiků. V nedělní úvodní jízdě ho v předposledním kole předjel Ital Marco Melandri, Jakub Smrž i tak druhým místem zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Brzy osmadvacetiletý rodák z Českých Budějovic byl dosud v MS superbiků nejlépe třetí před dvěma lety v nizozemském Assenu. Jakub Smrž na Ducati v závodě využil výhodné startovní postavení v první řadě a potvrdil svůj čtvrtý kvalifikační čas.