Související články

ZprávyZačne oprava haly hlavního nádraží, vlaky pojedou na Masarykovo

01-02-2015 10:24 | Zdeňka Kuchyňová

Dálkovou i příměstskou železniční dopravu v Praze ovlivní od pondělí rekonstrukce haly hlavního nádraží. Kvůli ní bude část vlaků zajíždět na pražské Masarykovo nádraží. Opravy zastřešení pražského nádraží budou mít na železniční dopravu v hlavním městě dopad přibližně dva roky. Způsob, jakým se Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) s mimořádnou událostí vyrovnala, kritizovaly České dráhy i firma Ropid, která organizuje pražskou hromadnou dopravu. Dráhám vadí, že správce kolejí nezanesl změny v dopravě už během prosincové řádné změny jízdního řádu, přestože o potřebě upravit jízdní řády vlaků musel dopředu vědět. 

ZprávyKvůli opravám Hl. nádraží pojede část vlaků na Masarykovo nádraží

14-01-2015 13:20 | Zdeňka Kuchyňová

Kvůli rekonstrukci zastřešení haly pražského hlavního nádraží bude část vlaků od 2. února odkloněna na Masarykovo nádraží. Další spoje budou mít upravený čas odjezdů, rychlíky z Českých Budějovic budou naopak prodlouženy z hlavního nádraží dále do Holešovic, ranní vlak z Prahy do Kolína s odjezdem devatenáct minut po půlnoci bude nahrazen autobusovou dopravou. Celá oprava za bezmála půl miliardy korun by měla být hotová do května 2017. Rekonstrukce haly za provozu se dotkne vlaků na celkem patnácti železničních linkách. 

ZprávyÚnik plynu poblíž hlavního nádraží omezil dopravu na magistrále

13-05-2013 20:11 | Milena Štráfeldová

Poblíž pražského hlavního nádraží unikal několik desítek minut plyn, z potrubí někdo odmontoval kohout. Pražská plynárenská únik zastavila. S nynější kontrolou plynového potrubí po výbuchu v Divadelní ulici to ale podle mluvčího plynáren Miroslava Vránka nijak nesouvisí. Únik omezil dopravu na magistrále, plyn rozháněli hasiči, jak vyplývá z informací policie a hasičů. Kromě pražských zasahovali hasiči Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Kvůli úniku byl uzavřen pravý jízdní pruh na magistrále, vyplývá z informací policie na webu Jednotného systému dopravních informací. Cestující na pražském hlavním nádraží únik neohrožoval, uvedl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.  

ZprávyProvoz na hlavním nádraží obnoven, problém působila spadlá trolej

07-02-2013 19:58 | Zdeňka Kuchyňová

Provoz na pražském hlavním nádraží, který ve čtvrtek ráno ochromila spadlá trolej, se podařilo obnovit. Od deváté hodiny ráno do 14:00 většina vlaků končila jízdu v okolních stanicích, například ve Vysočanech, Libni, ve Vršovicích a na Smíchově. Podle předchozího odhadu Správy železniční dopravní cesty výluka postihla 250 ze 700 spojů, které na hlavní nádraží denně směřují. Řada cestujících na nejvytíženějším pražském nádraží svůj spoj vyhlížela marně. Na informačních cedulích byly tyto vlaky dále, ale s poznámkou, že výchozí stanice byla přesunuta jinam, čehož si ale někteří nevšimli.  

ZprávyV Praze se málem srazily rychlíky, zůstaly stát 20 metrů od sebe

29-03-2012 20:33 | Ivo Prokop

Z pražského Hlavního nádraží vyjel ve čtvrtek v 15:15 proti rychlíku stojícímu v tunelu Balabenka další rychlík. Vlak se podařilo zastavit, až když byla čela souprav 20 metrů od sebe. Podle inspekce zřejmě jeden z vlaků vyjel na trať i přes zákaz jízdy. Ve vlacích bylo dohromady zhruba 200 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Byla poškozena výhybka, škoda činí asi 450.000 korun.  

ZprávySlovanskou epopej uvidí lidé v Praze zřejmě až v květnu

23-03-2012 20:34 | Ivo Prokop

Expozici se Slovanskou epopejí zpřístupní Galerie hlavního města Prahy (GHMP) zřejmě až na začátku května. Řekla to kurátorka Petra Hoftichová. Dokončení brzdí úprava technického zázemí Velké dvorany ve Veletržním paláci, kde bude po následující dva roky epopej vystavena. Podle původních plánů měla být expozice otevřena na přelomu roku, od té doby se ale termín několikrát posunul. Kvůli dvacítce velkoplošných obrazů musí galerie vybavit dvoranu technickým zařízením, které bude udržovat stálou teplotu a proudění vzduchu. Stěhování Muchova díla z Moravského Krumlova i umístění obrazů ve dvoraně, o kterém rozhodla Praha, vyvolává už několik měsíců silné emoce. Proti se postavil jak Moravský Krumlov, kde bylo rozsáhlé dílo vystaveno od konce druhé světové války, tak potomci malíře. Jeho vnuk John Mucha usiluje o to, aby bylo dílo umístěno v secesní budově Hlavního nádraží v Praze. Slovanskou epopej tvoří obrazy inspirované slovanskou mytologií a dějinami Čechů a Moravanů. Alfons Mucha obrazy daroval Praze pod podmínkou, že pro ně vystaví pavilon. To se dosud nestalo.  

Přehled tiskuPřehled tisku

11-10-2011 14:16 | Milena Štráfeldová

Foto: ČTK Forum 2000 je skvěle organizovaná konference. Ve svém komentáři to uvádí Mladá fronta Dnes. Může posloužit jako důkaz, že Havlovo jméno pořád přitahuje světové osobnosti, že sponzoři mají čím jim zaplatit výlet i projevy a že organizátoři rozumějí své práci.  Více

ZprávyPraha chce Slovanskou epopej umístit na hlavním nádraží

10-10-2011 20:19 | Milena Štráfeldová

Hlavní město uvažuje o tom, že by Muchovu Slovanskou epopej umístilo do historické Fantovy budovy pražského hlavního nádraží. Tento prostor navrhla studie, kterou si nechal zpracovat pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). S návrhem souhlasí i Muchův vnuk John, ČTK to řekla mluvčí Muchovy nadace Simona Krištofková. Záměr se zamlouvá rovněž společnosti Grandi Stazioni, která nádraží opravuje. Společnost v současnosti chystá rekonstrukci této části nádraží, podle jejího mluvčího Martina Hamšíka by se budova mohla opravit na míru Slovanské epopeji. Oprava by měla skončit do konce roku 2013.  

Týden v ČRTýden v ČR

08-10-2011 08:00 | Jan Charvát

Petr Bendl, foto: ČTK Novým ministrem zemědělství byl ve čtvrtek jmenován Petr Bendl, šéf středočeské ODS. Vystřídal Ivana Fuksu, který ve vládě skončil v úterý, kdy jeho demisi přijal prezident Václav Klaus. Odvolání provázela řada spekulací a teorií.  Více

Přehled tiskuPřehled tisku

06-10-2011 | Olga Mullen

Foto: ČTK Slavnostní odhalení pomníku amerického prezidenta Woodrow Wilsona ve Vrchlického sadech v Praze se věnují všechny celostátní deníky.   Více

Doporučujeme

Aktuální relace