Do druhého kola Australian Open postoupily všechny čtyři české tenistky včetně čtvrté nasazené Petry Kvitové. Jedna z favoritek na celkové vítězství Kvitová zdolala Nizozemku Richel Hogenkampovou po setech 6:1 a 6:4. Turnajová pětadvacítka Barbora Záhlavová-Strýcová porazila Maďarku Timeu Babosovou dvakrát 6:4. Ještě jednoznačnější byl postup Denisy Allertové, která při své grandslamové premiéře povolila Švýcarce Romině Oprandiové pouze dva gamy a zvítězila 6:0 a 6:2. Jako poslední uspěla Tereza Smitková, která deklasovala Chorvatku Mirjanu Lučičovou-Baroniovou dvakrát 6:1.

Tenista Tomáš Berdych se podle australských médií zasnoubil s přítelkyní Ester Sátorovou. Sedmý hráč světa chodí s modelkou od podzimu 2012. Že se chtějí vzít, oznámili v botanické zahradě v Melbourne během rozhovoru pro televizní společnost Channel Seven. Berdych v pondělí vyhrál zápas 1. kola grandslamového Australian Open.