Eva Samková vyhrála první závod Světového poháru ve snowboardcrossu po zisku bronzové medaile na olympijských hrách v Pchjongčchangu. V La Molině si připsala devátý triumf v seriálu SP v kariéře. Olympijská vítězka ze Soči a bronzová z nedávno skončených her v Koreji v sezoně zvítězila podruhé. V lednu nenašla přemožitelku v tureckém Erzurumu.

Snowboardistka Ester Ledecká skončila týden po olympijském zlatu druhá v paralelním obřím slalomu na Světovém poháru v tureckém Kayseri. Podruhé v kariéře si tak zajistila malý glóbus v této disciplíně. Ve vyřazovacích jízdách nestačila až ve finále na Rusku Milenu Bykovovou. V hodnocení obřího slalomu má Ledecká před posledním obřím slalomem sezony nedostižný náskok a disciplínu ovládla stejně jako předloni. Navíc vede i celkové pořadí paralelních disciplín, které může vyhrát potřetí za sebou.

Koulař Tomáš Staněk získal na halovém mistrovství světa v atletice v Birminghamu bronzovou medaili. Navzdory bolavým zádům a prodělané nemoci vybojoval životní úspěch. Český rekordman se probojoval na stupně vítězů díky výkonu 21,44 metru ze čtvrté série. Stejně daleko vrhl Němec David Storl, který Staňka porazil díky lepšímu druhému pokusu. Titul z předloňského šampionátu v Portlandu obhájil Novozélanďan Tomas Walsh.

Pětibojařka Eliška Klučinová skončila na halovém mistrovství světa čtvrtá. Česká reprezentantka nasbírala 4579 bodů a od bronzové Kubánky Yorgelis Rodríguezové ji dělilo 58 bodů. Vyhrála domácí Katarina Johnsonová-Thompsonová (4750) před Rakušankou Ivonou Dadicovou (4700). Druhá česká reprezentantka Kateřina Cachová obsadila se ziskem 4282 bodů jedenáctou příčku. Sedmý skončil v dálce Radek Juška, který podruhé v sezoně zůstal centimetr pod osmimetrovou hranicí.

Biatlonistka Markéta Davidová získala na juniorském mistrovství světa v Estonsku stříbrnou medaili ve sprintu na 7,5 kilometru. O 26 sekund byla rychlejší Polka Kamila Žuková, která zvítězila i ve čtvrtečním vytrvalostním závodu. Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila osmé místo v závodu Světového poháru v Solněčné Dolině v Rusku. Zvítězila Švýcarka Fanny Smithová, bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu a úřadující vicemistryně světa.

Judista Pavel Petřikov získal bronzovou medaili na Evropském poháru v Praze ve váze do 60 kilogramů. V semifinále nestačil v prodloužení na Žaksybeka Ženisbeka z Kazachstánu, turnaj však zakončil vítězně a v boji o bronz porazil Maďara Csabu Szaba na wazari. V neděli jsou v Praze na programu těžší váhy a na tatami se představí i olympijský vítěz Lukáš Krpálek.

Mezinárodní pravidlová komise IFAB dnes po dvouletém testování jednomyslně schválila zavedení videorozhodčího ve fotbale. Světové federaci FIFA tak nic nebrání v tom, aby ho využila už na letním mistrovství světa v Rusku. IFAB verdikt označila za historický krok k většímu fair play ve fotbale.