Biatlonistka Veronika Vítková skončila třetí ve sprintu Světového poháru v Oberhofu. Na stupně vítězů v individuálním závodě se vrátila po třech letech. S více než půlminutovým náskokem vyhrála dvojnásobná olympijská vítězka Anastasia Kuzminová ze Slovenska. Před Vítkovou se v závěrečném kole dostala ještě Finka Kaisa Mäkäräinenová. Vítková se po jedné chybě na střelnici a rychlému běhu postarala o první medailový úspěch pro český biatlonový tým v aktuální sezoně.

Tenistka Karolína Plíšková dál drží naději na obhajobu titulu v Brisbane. Turnajová dvojka ale potřebovala ve čtvrtfinále dvě hodiny a jedenáct minut, aby zdolala hráčku z kvalifikace Kaiu Kanepiovou z Estonska 3:6, 7:5 a 6:2. V semifinále ji čeká třetí nasazená Elina Svitolinová z Ukrajiny. "Bylo to velmi těžké. Ona hrála dva sety vynikající tenis. Hodně riskovala a agresivní hrou odzadu mi nedávala čas. Jsem ráda, že jsem to zvládla. Ve druhém setu jsem to vybojovala a ve třetím už byla lepší," řekla Plíšková na kurtu.

Lyžařka Martina Dubovská ve slalomu Světového poháru v Záhřebu bodovala 26. místem a dosáhla nejlepšího výsledku v sezoně. Svou dominanci opět potvrdila americká hvězda Mikaela Shiffrinová, jež si dojela pro sedmý triumf v ročníku a celkově 38. v kariéře s náskokem více než sekundy a půl.

Běžkyni Petru Novákovou připravila o body ve čtvrté etapě Tour de Ski ztráta lyže v posledním kole. Česká jednička proto na volné desítce s hromadným startem v Oberstdorfu dojela jednatřicátá. Vítězstvím si upevnila vedení v Tour Norka Ingvild Flugstad Östbergová. Z českého kvarteta mužů bodoval na trati 15 km volně jen třicátý Martin Jakš. Michal Novák doběhl o pět míst za ním, Petr Knop skončil na 38. a Aleš Razým na 43. pozici. Zvítězil Nor Emil Iversen.

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál i třetí závod Turné čtyř můstků a je krok od obhajoby titulu. Českým reprezentantům se znovu nedařilo, stejně jako v Ga-Pa se ani jeden z nich nedostal do finálové třicítky. V prvním kole vypadli Vojtěch Štursa i Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Roman Koudelka neprošli středeční kvalifikací.

Veslařské mistrovství světa by se v roce 2022 mohlo konat v České republice. Vláda podpořila návrh kandidatury na pořádání šampionátu v Račicích, který prostřednictvím ministerstva školství podal Český veslařský svaz. Díky získání vládní garance má česká kandidatura velmi reálnou šanci na úspěch, řekl ČTK předseda svazu Dušan Macháček. Veslaři od vlády požadovali záruku, že na pořádání akce získají státní příspěvek 45 milionů korun. V České republice se MS konalo naposledy v roce 1993, loni ale Račice hostily vydařený evropský šampionát.

Beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou vstoupily do sezony suverénním vítězstvím. Na turnaji Světového okruhu v Haagu, který se hraje netradičně v hale, zdolaly švédské sestry Kristinu a Susannu Thurinovy 21:8 a 21:10. Nejvýše nasazené Češky se zdržely na kurtu jen 25 minut a v pátek budou hrát o přímý postup do osmifinále.