Soupeřem českých hokejistů ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let v Buffalu bude v úterý Finsko. Ke konečné druhé příčce v základní skupině B pomohli svěřencům kouče Filipa Pešána Švédové výhrou 4:3 po samostatných nájezdech nad Ruskem. Obhájce titulu tým Spojených států amerických čeká souboj s Ruskem, druhý zámořský favorit Kanada narazí ve čtvrtfinále na Švýcarsko a Slováci vyzvou Švédy. Rozhodly o tom nedělní závěrečné zápasy základních skupin.

Běžkyně na lyžích Petra Nováková skončila v Lenzerheide devátá ve stíhacím závodu volnou technikou na deset kilometrů a ve třetí etapě Tour de Ski tak zaznamenala druhý nejlepší výkon kariéry. Suverénní výhru slavila Norka Ingvild Flugstad Östbergová, která doběhla první s téměř půlminutovým náskokem a upevnila si vedení v průběžném hodnocení Tour. Nově kraluje i pořadí Světového poháru. Po úvodních sprintech a nedělních klasických závodech patřila čtyřiadvacetileté Novákové v Tour 14. pozice a ve stíhačce si o pět míst polepšila.

Druhé kolo druhého závodu Turné čtyř můstků bude v Garmisch-Partenkirchenu bez českých skokanů na lyžích. Roman Koudelka, Vojtěch Štursa i Čestmír Kožíšek v Německu prohráli k.o. duely a mezi finálovou třicítku se nedostali ani jako šťastní poražení. Nejblíže k postupu měl Kožíšek, který obsadil 36. místo.

Fotbaloví internacionálové Sparty v Silvestrovském derby rozdrtili pražského rivala Slavii 9:4. Letenští dosáhli v tradiční exhibici na závěr roku svého nejvyššího vítězství a ve 32. ročníku zaznamenali teprve sedmou výhru. V utkání veteránů nad 45 let triumfovala Slavia 2:1. "Jsem rád, že jsme vyhráli a trošku zmírnili špatnou bilanci, kterou Sparta v Silvestrovském derby se Slavií má," řekl novinářům jeden z nováčků v letenském dresu brankář David Bičík, stále ligový hráč Sparty. Za Slavii nastoupil i nedávno odvolaný kouč Jaroslav Šilhavý a fanoušci několikrát skandovali jeho jméno. "Za podporu jim děkuji, byli fantastičtí," řekl Šilhavý. Mezi oběma zápasy diváci i hráči uctili minutou ticha památku nedávno zesnulého trenéra Josefa Pešiceho, který působil ve Spartě i Slavii.

Olga Roučková se v lednu jako první česká čtyřkolkářka postaví na start Rallye Dakar a její cíl je jednoduchý - dojet se ctí do cíle a získat zkušenosti pro další rok. Na slavném závodě chce totiž startovat i v budoucnosti a už i s ambicemi. "Nebudu ale říkat, že teď chci hlavně dojet a přežít to. Chci zdolávat etapu po etapě, den po dni a dojet do cíle," řekla Roučková ČTK. "Chci se toho co nejvíce naučit a další Dakar závodit. Ten první ne," uvedla třiatřicetiletá česká reprezentantka. Závodům na čtyřkolkách se Roučková věnuje již řadu let a letos ovládla i konečné hodnocení evropského seriálu Baja. Roučková nebude jedinou Češkou na startu, na motocyklu se z Limy do Córdoby vydá i Gabriela Novotná.

Aleš Loprais se na lednové Rallye Dakar opět představí ve vlastním týmu a s kamionem Tatra. V roce 2015 byl nucen dlouholeté spojení rodiny Lopraisů s kopřivnickou fabrikou přerušit, neboť neměl k dispozici kamion, který by splňoval technické podmínky ke startu. Synovec šestinásobného vítěze slavné rallye tak usedl do Manu, další rok do Iveca a loni spolupracoval s českým týmem Buggyra. V sobotu však odstartuje do jubilejního 40. ročníku soutěže opět "ve svém". Do Peru odcestoval z Vídně s celým týmem již brzy ráno.

Tomáš Tomeček si na nadcházející soutěži Africa Eco race splní jeden ze svých snů. Zkušený automobilový závodník se vydá na trasu vedoucí po stopách původní dakarské rallye v kamionu Tatra bez navigátora i mechanika. Rozhodl se, že pojede sám. Tomeček má na kontě starty na Rallye Dakar, od roku 2011 ale závodí v Africe. Rallye, která navazuje na legendární soutěž a jede se s podtitulem závod do Dakaru, již třikrát vyhrál. Člen týmu Promet/Czechoslovak Group bude jediným Čechem v kategorii kamionů. S osobním vozem Hummer odstartuje v úterý do 1. etapy Miroslav Zapletal.