Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila ve svém nejrychlejším čase sezony 37,27 čtvrtou pozici v závodu na 500 metrů na Světovém poháru v Calgary. "Je to podobné jako ve Stavangeru. Na ledě člověka trochu chvilku zamrzí, že to na stupně vítězů nevyšlo. Říkala jsem si, že stačilo porazit ještě jednu holku... Koukám na to ale z jiného úhlu, jsem ráda, že jsem opět zajela dobře," uvedla česká reprezentantka. V závodu na 1500 metrů byla v novém osobním rekordu Nikola Zdráhalová devátá. V osobním rekordu 36,53 zvítězila Japonka Nao Kodairaová a vyhrála tak i pátou pětistovku v sezoně. Druhá byla světová rekordmanka I Sang-hwa z Koreji, třetí skončila Japonka Arisa Goová.

Ester Ledecká při superobřím slalomu v kanadském Lake Louise spadla v dolní části trati, takže nenavázala na třinácté a sedmé místo ze sjezdu. Nejrychlejší byla Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, majitelka malého křišťálového glóbu za tuto disciplínu v minulé sezoně. Poprvé do aktuálního ročníku SP nastoupila další Češka Klára Křížová a obsadila 43. příčku. Dvaadvacetiletá Ledecká, která na vrcholové úrovni kombinuje lyžování se snowboardingem, měla na třetím mezičasu ztrátu 1,44 sekundy na vedoucí Weiratherovou a pohybovala se na průběžné sedmnácté příčce. Pak se ale dostala do rotace, spadla a po zádech dojela až do ochranné sítě. Dostala se z ní s pomocí pořadatelů, ale sama na lyžích dojela do cíle. "Nic dramatického se nedělo, možná to vypadalo hůř, než to bylo ve skutečnosti. Kdyby tam nebyla síť, tak bych to ubrzdila, takhle už jsem nestihla zareagovat a vletěla do ní," uvedla Ledecká prostřednictvím své agentury Sport Invest.

Jediný český paralympijský vítěz z Ria de Janeiro Arnošt Petráček triumfoval na mistrovství světa handicapovaných plavců v Mexiku v závodě na 50 metrů znak. Vendula Dušková skončila na 100 metrů prsa třetí. "Vzhledem k dlouhodobé přípravě, která trvala necelých 13 měsíců, jsem netušil, co to vše se mnou udělá - nadmořská výška, odklad mistrovství světa kvůli zemětřesení," uvedl Petráček vítěz kategorie S4, který se narodil bez pažních kostí a má vymknuté kolenní klouby.