Judista Lukáš Krpálek se po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním vrátil ve velkém stylu. Na Grand Slamu v Tokiu získal stříbro ve váhové kategorii nad 100 kilogramů. Ve finále prestižního turnaje svedl velkou bitvu s mladým Japoncem Juseiem Ogawou, byl po většinu zápasu lepší, ale v 11. minutě prodloužení dostal sporný trest. Dařilo se také Davidu Klammertovi, kterému ve váze do 90 kilogramů těsně unikla medaile a skončil pátý.

Dráhoví cyklisté Pavel Kelemen, David Sojka a Martin Čechman získali na Světovém poháru v kanadském Miltonu bronzové medaile v týmovém sprintu. V souboji o třetí místo porazili favorizované Francouze, které předstihli o 176 tisícin sekundy. Závod vyhrála trojice Nového Zélandu po finálovém vítězství nad britskými jezdci. Čeští reprezentanti po pátém místě v kvalifikaci nastoupili v prvním kole proti Korejcům, které předčili a časem 44,235 se dostali do jízdy o třetí místo. V ní byli sprinteři Dukly Brno ještě rychlejší a poradili si s francouzskou trojicí Melvin Landerneau, Rayan Helal, Francois Pervis.

Snowboardistka Šárka Pančochová obsadila páté místo v závodu Světového poháru v disciplíně Big Air v Mönchengladbachu a zaznamenala nejlepší výsledek v olympijské sezoně. V Německu zvítězila Švýcarka Carla Somainiová. Sedmadvacetiletá Pančochová postoupila do šestičlenného finále poprvé v ročníku, v předchozích závodech v Miláně a Pekingu obsadila desátou a sedmnáctou pozici.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila na Světovém poháru v Calgary šestá na kilometrové trati. Zvítězila její americká soupeřka z předposlední rozjížďky Heather Bergsmaová, za bronzovou Marrit Leenstraovou z Nizozemska zaostala česká sprinterka jen o 23 setin sekundy.

Němka Denise Herrmannová po pátečním sprintu ovládla na Světovém poháru biatlonistek ve švédském Östersundu i stíhací závod. Navzdory dvěma nepřesnostem na střelnici nechala za sebou bezchybnou Francouzku Justine Braisazovou, třetí skončila Norka Marte Olsbuová. Veronika Vítková se kvůli pěti chybám na střelnici propadla z osmé příčky po sprintu až na 20. místo. Eva Puskarčíková čtyřikrát minula a skončila na 45. příčce.

Norští sdruženáři obsadili v domácím závodu Světového poháru v Lillehammeru kompletní stupně vítězů: vyhrál Espen Andersen před Janem Schmidem a Jörgenem Graabakem. Čeští reprezentanti dosáhli v čtvrtém dílu seriálu na první body v sezoně díky 24. Miroslavu Dvořákovi a 28. Tomáši Portykovi.

České házenkářky uspěly i ve druhém zápase základní skupiny na mistrovství světa v Německu, když překvapivě porazily silné Polsko 29:25. Druhou výhrou se výrazně přiblížily postupu. Národní tým se utká ještě se Švédskem, úřadujícími mistryněmi světa Norkami a s Maďarskem. Češky si v sobotu poradily s Argentinou, i když trenér Jan Bašný šetřil klíčové hráčky. Polky měly za sebou těžký zápas se Švédskem, který dotáhly do vítězného konce.