Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila těsně pod stupni vítězů v závodu Světového poháru na 3000 metrů v Calgary. Trojnásobná olympijská vítězka, která má od začátku sezony problémy s bolestmi zad, zajela své dosavadní maximum 3:58,93, které stačilo na čtvrté místo. Z nečekaného triumfu se radovala Miho Takagiová z Japonska, která si o více než sedm sekund vylepšila osobní rekord a poprvé v kariéře ovládla trojku. Dosud sbírala medailové úspěchy na tratích 1000 a 1500 metrů. "Musím říct, že jsem spokojená. Je to sice čtvrté místo, ale projev byl lepší než v Heerenvenu nebo ve Stavangeru. Jezdila jsem konstantní kola. Bohužel kvůli zádům nemůžu chodit do posilovny a skákat, takže mi chybí odraz a nemůžu nabrat takovou rychlost," řekla Sáblíková.

Ester Ledecká skončila třináctá ve sjezdu v Lake Louise a vyrovnala svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru v alpském lyžování. Sjezd premiérově ovládla Rakušanka Cornelia Hütterová. Dvaadvacetiletá Ledecká vyhrála v Kanadě čtvrteční trénink, ale sama to nepřeceňovala. Během soutěžní jízdy se na mezičasech pohybovala od jedenáctého do čtrnáctého místa. V závěru udělala chybu na skoku, balancovala, ale nespadla.

Lyžařka Kateřina Smutná obhájila druhé místo v dálkovém běhu La Sgambeda na 35 km klasicky. První individuální závod v sezoně seriálu Ski Classics vyhrála stejně jako před rokem Britta Johanssonová-Norgrenová ze Švédska, ve finiši v Livignu tentokrát za sebou českou soupeřku nechala o půl sekundy. Stejné pořadí bylo mezi oběma rivalkami i v konečném hodnocení minulého ročníku, ve kterém Smutná vyhrála sedm závodů. Tehdy ještě závodila v barvách norského Stavangeru, nyní oslavila první medailový úspěch pro tým Lukáše Bauera.

Díky přesné střelbě skončila biatlonistka Veronika Vítková osmá ve sprintu Světového poháru v Östersundu. Poprvé se z vítězství radovala bývalá běžkyně na lyžích Němka Denise Herrmannová. Do nedělního stíhacího závodu postoupila z Češek už Eva Puskarčíková, která obsadila ve sprintu 32. místo.

Čeští sdruženáři Dvořák, Daněk, Pažout a Portyk skončili v prvním závodu družstev v sezoně Světového poháru v Lillehammeru osmí. Zvítězili Norové.

České házenkářky v úvodním zápase základní skupiny mistrovství světa v Německu potvrdily roli favorita a zvítězily nad Argentinou 28:22. Udělaly tak první krok k postupu. Potřebují k němu minimálně ještě jednu výhru, ale ani ta nemusí stačit. Skupina se hraje v Bietigheimu-Bissingenu a Češky se v ní utkají ještě s týmy Polska, Švédska, obhájkyň titulu z Norska a také Maďarska. Čtyři týmy z šesti postoupí do hlavní části mezi 16 nejlepších. Češky mají silnou skupinu a jsou druhým největším outsiderem právě za Argentinou. Za posledních 20 let se na světovém šampionátu umístily nejlépe na 13. místě v roce 1997. Před dvěma lety na mistrovství nebyly a před čtyřmi lety vybojovaly 15. místo.

České florbalistky prohrály na mistrovství světa v Bratislavě ve skupině A s Finskem 1:5. V pondělí budou bojovat o čtvrtfinále s Norskem.