Česká běžkyně Eva Vrabcová Nývltová skončila v maratonu v New Yorku sedmá v osobním rekordu 2:29:41. Byla o patnáct sekund rychlejší než při čtrnáctém místě na mistrovství světa v Londýně a podruhé se dostala pod hranici dvou hodin a 30 minut. Po čtyřiceti letech vyhrála slavný závod domácí Američanka. Shalane Flanaganová totiž překazila favorizované Keňance Mary Keitanyové útok na čtvrtý triumf za sebou a zvítězila v čase 2:26:53. V pomalu rozběhnutém závodě se Vrabcová Nývltová dlouho držela v elitní skupině, která se do třicátého kilometru zúžila na osm závodnic. Vrabcová Nývltová se stala první českou běžkyní, která maraton v New Yorku zaběhla pod 2:30. "Jsem nadšená. Samozřejmě těch pár sekund (od 4. místa) mrzí, ale jsem ráda, že jsem se do 35. kilometru držela v čelní skupině, to se mi ještě nikdy nepovedlo. A na závěr nemám takovou rychlost," řekla Vrabcová ČTK.

Lukáš Krpálek se podesáté za sebou stal českým judistou roku. Anketu českého svazu za rok 2017 vyhrál před Pavlem Petřikovem a Davidem Klammertem. Výsledky byly oznámeny v rámci finále extraligy Judo Show Cupu, v němž triumfoval domácí klub USK Praha a i bez Krpálka porazil Vršovice 3:2. Sedmadvacetiletý Krpálek je nejúspěšnějším českým judistou historie, má na kontě tituly mistra Evropy i světa a v roce 2016 vyhrál olympijské hry. V tomto roce se poprvé představil v nejvyšší váhové kategorii nad 100 kilogramů a hned se probojoval mezi elitu. Na mistrovství Evropy ve Varšavě získal bronz a vyhrál Grand Prix v Antalyi a čínském Chu-che-chao-tche. Zranění kotníku ho sice připravilo o mistrovství světa, přesto je nyní na světovém žebříčku na devátém místě. A vyhrál patnáct z osmnácti utkání.

Trojice Čechů se ocitla v nominacích na World Paddle Awards, což je globální ocenění pro významné postavy kanoistiky v jakékoliv podobě. Při čtvrtém ročníku tohoto ocenění byl mezi nejlepší muže vybrán vodní slalomář Vít Přindiš, cenu za celoživotní přínos může získat trenér rychlostních kanoistů Josef Fuksa, mezi juniorkami má šanci uspět sjezdařka na divoké vodě Barbora Dimovová. Vítězové budou vyhlášeni v únoru příštího roku v dánském Silkeborgu.