Tenistka Petra Kvitová se po velké bitvě do svého prvního semifinále na US Open neprobojovala. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu prohrála v úterním nočním čtvrtfinále závěrečného grandslamu sezony s domácí favoritkou Venus Williamsovou na dvorci Arthura Ashe 3:6, 6:3 a 6:7.

Světová jednička Karolína Plíšková bude ve středu na US Open hrát proti Američance Coco Vandewegheové nejen o postup do semifinále, ale také o udržení na tenisovém trůnu. Pokud zopakuje ve Flushing Meadows loňské finále, zůstane v čele žebříčku i po newyorském grandslamu.

Tenistka Helena Suková je již potřetí mezi navrženými do tenisové Síně slávy v americkém Newportu. Vítězka čtrnácti grandslamových turnajů ve čtyřhře a mixu už byla v nominaci v letech 2012 a 2015, ale osmým českým zástupcem mezi legendami zatím zvolena nebyla.

Útočník Jaromír Jágr připustil návrat do hokejové reprezentace. Pokud nezíská angažmá v NHL, rád by hrál na olympijských hrách v Pchjongčchangu v únoru příštího roku, kdy oslaví 46. narozeniny. Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa to uvedl v pořadu České televize Jeden na jednoho.

Hokejisté Sparty porazili v generálce na extraligu v pražském derby Slavii 2:1 v prodloužení. Sparta vedla od 44. minuty po trefě Petra Vrány, necelých pět minut před koncem třetí třetiny sice vyrovnal Zdeněk Kubica, ale v čase 62:37 rozhodl o výhře favorita Dominik Uher.

Čeští basketbalisté na mistrovství Evropy nepostoupí ze skupiny. Definitivně o tom rozhodla úterní výhra Maďarska 80:71 nad domácím Rumunskem.