Prokop byl na Rallye Dakar pátý, Kolomý čtvrtý, Macík pátý

Automobilový jezdec Martin Prokop obsadil na Rallye Dakar páté místo v 7. etapě a po dni volna zaznamenal svůj nejlepší výsledek v kariéře. Novým lídrem je Španěl Carlos Sainz, jenž v čele vystřídal francouzského rekordmana Stéphanea Peterhansela, který při nehodě poničil svůj peugeot a hodně ztratil.

V kategorii kamionů dojeli Martin Kolomý a Martin Macík na čtvrtém a pátém místě. Macík zůstal čtvrtý celkově. Etapu vyhrál Nizozemec Ton van Genugten z vozem Iveco před Argentincem Federicem Villagrou a ruským lídrem Eduardem Nikolajevem. Pilot kamazu vede o 49:47 před Villagrou. Macík na něj ztrácí tři a čtvrt hodiny, za průběžně třetím Sergejem Vjazovičem z Běloruska zaostává zhruba tři čtvrtě hodiny. Kolomý je s osmihodinovou ztrátou mimo elitní desítku.

V pondělí se na Rallye Dakar nebude závodit. Pořadatelé 40. ročníku kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám a částečně zaplaveným cestám devátou etapu zrušili. Soutěžící měli v pondělí absolvovat celkem 754 kilometrů včetně 242 km dlouhé rychlostní zkoušky se startem v bolivijské Tupize a cílem v argentinské Saltě. Bivak v Tupize je ale podle informací z Bolívie pod vodou a kvůli poškozenému mostu budou muset pořadatelé připravit alternativní trasu pro přesun konvoje účastníků do Argentiny. Dnes účastníci absolvují trasu z Uyuni do Tupizy, kategorie automobilů a motocyklů mají před sebou 498 měřených kilometrů, kamiony 380.